مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد:
حکایت آمیر احمد و تمثیل های درس اخلاق هرگز فراموش شدنی نیست
پناهی ضمن تسلیت ارتحال آیت الله «آ میراحمد تقوی»، گفت: حکایت آمیر احمد، معراج السعاده و تمثیل های درس اخلاق هرگز فراموش شدنی نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، در پی ارتحال حضرت آیت الله «آ میراحمد تقوی»، (رحمه الله علیه) «حجت الاسلام صفدر پناهی» با صدور پیامی، این مصیبت جانسوز را تسلیت گفت.

متن کامل پیام مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد به شرح ذیل است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم»   

«انالله و انا الیه راجعون»    

روح بزرگ «آمیر احمد» گرچه از این دار فانی به سرای باقی شتافت، ولی همچنان نگران فرهنگ دینی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

دلیل این مدعا را شاگردان ایشان در تمامی دیدارهای خصوصی در دوران حیات پربرکت این اسوه حسنه بیاد دارند که بدون استثنائ آیه نفر را تلاوت می کرد.

این مرد بزرگ ویژگی های منحصر به فردی داشت من جمله زهد، ساده زیستی، استغنای نفس،  شب زنده داری، تلاش مجاهدانه برای انجام رسالت تبلیغی و...

او هرگز اجازه نمی داد دستش را ببوسند و برایش کرنش نمایند، بر سر هر سفره ای نمی نشست، از هرکسی وجوهات و اعانات شرعیه قبول نمی کرد و برای هرکسی نامه نمی نوشت .

او مرد خدا بود و برای مستضعفان و خداباوران چیزی کم نمی گذاشت.

مردم شریف استان به ویژه مردم کهگیلویه بزرگ بیاد دارند نمازهای آن بزرگ مرد را بر پیکر شهدا و ایثارگران و حتی افراد معمولی را در عزاها چطور با تمثیل های خاص خودش.

حکایت آمیر احمد، معراج السعاده و تمثیل های درس اخلاق هرگز فراموش شدنی نیست.

دفاع از کیان نظام و تقویت جبهه ها به روش خاص خودش، تبلیغ مرجعیت امام (رحمه الله علیه) برای جوانان در دوران جنگ و دهها خاطره از این مرد بزرگ، مبارزه با آداب و رسوم غلط با نفوذ کلام الهیش، نفوذ کلامی که حتی برای مخالفین مشی سیاسیش قابل انکار نیست.

تاسیس نخستین حوزه علمیه در استان و پرورش شاگردان بزرگ که بعضا خودم از دولب مبارکش شنیدم «خدا نکند که به این خاطر دچار عجب شوم».

 این اواخر عمر تهجد بکائ تضرع به ساحت احدیت، نمازهای طولانی کامل و با حضور قلب ...

خدایا همه حرکات و سکنات این مرد بزرگ درس فراموش ناشدنی بوده و هست.

اینجانب ارتحال این عالم عامل را به همه مردم شریف استان، ارادتمندان و ساگردان و به خصوص به فرزندان و بالاخص دکتر «مصطفی تقوی» و حضرت حجه الاسلام والمسلمین «سید مرتضی تقوی» تسلیت عرض می نمایم و برای آن عزیز سفر کرده، تعالی روح و حشر با اولیای الهی و اجداد طاهرینش از درگاه احدیت تمنا می نمایم.

«سلام من الله نحو جنابکم   فان سلامی لایلیق ببابکم»

چاپ خبر