استاندار قم تاکید کرد:
ضرورت تامین منافع شهروندان، کسبه و سرمایه گذاران در اجرای طرح های نوسازی اطرام حرم مطهر حضرت معصومه (س)
استاندار قم با بیان لزوم برنامه ریزی برای اجرای هرچه سریعتر طرح های بهسازی و نوسازی اطرام حرم مطهر حضرت معصومه (س) بر تامین منافع شهروندان، کسبه و سرمایه گذاران در اجرای این طرح ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست در جلسه شورای سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، با اشاره به  اهمیت بهسازی هسته مرکزی شهر در محدوده حرم مطهر اظهار کرد: ضروری است تا طرح های مطالعاتی تدوین و زمان بندی مشخص برای بهره برداری از این طرح ها ارائه شود.


استاندار قم با بیان اهمیت جذب سرمایه گذاران در راستای عملیاتی نمودن پروژه ها، افزود: در نحوه اجرای پروژه ها و اتخاذ تصمیمات،  ضمن تعامل لازم، منافع سرمایه گذاران، شهروندان و کسبه، در نظر گرفته شود.


استاندار قم با تاکید بر نقش سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) در اجرای فعالیت های  عمرانی و ساماندهی بافت های فرسوده، ادامه داد: برخی قوانین در فعالیت های سازمان ها مشکلاتی ایجاد نموده است که باید در این شرایط، تصمیمات مناسب جهت حل آنها اتخاذ شود.


سرمست همچنین پروژه ساماندهی میدان شهید مطهری (ره) را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: نقطه آغازین این پروژه، تهیه طرح جامع توسط شهرداری قم است و بایستی ضابطه معماری و شهرسازی این میدان تا پایان مهرماه سال جاری بطور کامل تعیین تکلیف شود.  


مقام عالی دولت در استان برگزاری مستمر جلسات شورای این سازمان در سال 98 را خواستار شد و خاطر نشان کرد: سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س)، برنامه های خود را جهت آماده سازی اراضی ملی 48 هکتاری پردیسان در یک بازه زمانی کوتاه، ارائه دهد.

  

چاپ خبر