همایش ملی «اعجاز قرآن با تاکید بر آراء‌ علامه طباطبایی(ره)» برگزار می‌شود
همایش ملی «اعجاز قرآن با تاکید بر آراء‌ علامه طباطبایی(ره)» در محورهایی همچون اعجاز و تحدی و اعجاز بیانی قرآن به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود.

خبرگزاری شبستان، گروه اندیشهفراخوان مقالات همایش ملی «اعجاز قرآن با تاکید بر آراء‌ علامه طباطبایی(ره)» به همت گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

 

حجت الاسلام «سید محمدحسن جواهری» ضمن اعلام این خبر گفت:‌ همایش ملی اعجاز قرآن با تاکید بر آراء علامه طباطبایی(ره) به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و دارالقرآن مفسر کبیر حضرت آیت الله سید محمدحسین طباطبایی(ره) همزمان با سی و نهمین سالگرد ارتحال آن عالم ربانی آبان ماه سال جاری در قم برگزارمی شود.

 

به همین مناسبت فراخوان مقالات این همایش با محورهای ذیل منتشر می شود:

  • ا
  • اعجاز علمی قرآن
  • اعجاز تاثیری قرآن
  • اعجاز معارفی قرآن
  • اعجاز تشریعی قـرآن
  • دیگر وجوه و مسائل فرعی اعجاز قرآن

 

دبیر علمی همایش اعجاز قرآن همچنین افزود: مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان مردادماه ۹۸ بوده و مهلت ارسال اصل مقالات نیز تا پایان شهریورماه سال جاری تعیین شده است. روز برگزاری همایش نیز همزمان با سالروز رحلت علامه طباطبایی(ره) نیمه دوم آبان ماه ۹۸ تعیین می شود.

 

جواهری با دعوت از جامعه علمی کشور برای ارسال مقالات خود به دبیرخانه همایش همچنین افزود:‌ مقالات دریافتی از سوی دبیرخانه همایش ارزیابی گردیده و طی مجلداتی چاپ و منتشر می شود و مجموعه مقالات منتخب با حضور اساتید و علما در روز برگزاری همایش رونماییمی شود.

 

گفتنی است، علاقمندان جهت تماس با دبیرخانه همایش ضمن ارتباط با آدرس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، گروه قرآن پژوهی می توانند با صندوق پستی quranicresearch@iict.ac.ir مکاتبه و با شماره ۰۲۵۳۷۶۰۳۱۷۵ داخلی ۱۱۸ تماس بگیرند.

 

چاپ خبر