در ستاد ارتش برگزار می شود:
رقابت ۲۵ گروه نمایشی در ستاد ارتش
معماری از برگزاری دومین دوره از جشنواره تئاتر با عنوان سرباز وطن در ستاد ارتش خبر داد و گفت: در این جشنواره ۲۵ گروه نمایشی به رقابت با یکدیگر می پردارند.

«بابک معماری» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد جشنواره تئاتر در ستاد ارتش گفت: این جشنواره با عنوان سرباز وطن برای دومین دوره در ستاد ارتش برگزار می شود.

 

دبیر دومین جشنواره سراسری تئاتر ستاد ارتش افزود: این جشنواره از روز گذشته 5 مرداد آغاز و به مدت 5 روز ادامه دارد و روز چهارشنبه 9 مرداد اختتامیه این جشنواره برگزار می شود.

 

معماری ادامه داد: این جشنواره با هدف حفظ و اشاعه ارزشهای دینی و انقلابی و همچنین هنرهای نمایشی میان هنرمندان ستاد ارتش و آشنایی هنرمندان ستاد ارتش با هنرمندان کشوری برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه داوری این جشنواره بر عهده هنرمندان کشوری است، افزود: تلاش ما این است که  گروههای تئاتر ستاد ارتش از نظر سطح دانشی و علمی ارتقاء پیدا کنند و این موضوع را با برگزاری کارگاههای آموزشی که  با کمک اساتید مرکز هنرهای نمایشی برگزار می شود پیگیری  میکنیم.

 

این مقام مسئول در تئاتر ارتش خاطر نشان کرد: در این جشنواره 12 گروه نمایشی در سطح یگانهای ستاد ارتش  شرکت می کنند و به رقابت با یکدیگر می پردازند که در نهایت 4 گروه نمایشی انتخاب و به مرحله سراسری راه می یابند.

 

وی با بیان اینکه این جشنواره در مرحله بعد در سراسر ارتش برگزار می شود گفت: معیار ارزیابی گروههای نمایشی سطح کیفی گروههای آموزشی است یعنی هر میزان که اجرای این گروهها به سطح حرفه  ای کشور نزدیک تر باشد احتمال انتخاب آنها برای مراحل نهایی بیشتر است.

 

دبیر دومین جشنواره سراسری تئاتر ستاد ارتش اظهار کرد: این جشنواره در مجموعه فرهنگی و هنری شهید واعظی برگزار می شود.

 

وی گفت: در مرحله سراسری این جشنواره که در سطح نیروهای پنج گانه ارتش برگزار می شود 25 گروه نمایشی به رقابت می پردازند.

 

 معماری در مورد زمان برگزاری مرحله سراسری جشنواره تئاتر سرباز وطن تصریح کرد: این مرحله از این جشنواره از 2 شهریور آغاز و 9 شهریور به پایان می رسد./

چاپ خبر