کارگردان نمایش مطرح کرد:
«هفت برارون»، نمایشی که هفت خصلت خوب را به تصویر می کشد
یاری ضمن تاکید بر اینکه «هفت برارون» به تعبیری هفت خصلت خوب است، گفت: این خصلت ها به عنوان هفت پرنده در آسمان و منطقه‌ای که خداوند می خواهد آنجا را مورد لطف خود قرار دهد، ظاهر می‌شوند.

«ناصر یاری» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: نمایش «هفت برارون» نمایشی در زمینه فرهنگ رضوی است که در این نمایش آئین ها و سنت ها در جشنواره شب های فرهنگ رضوی به نمایش درآمد و مورد استقبال مردم خوب شهر یاسوج و گردشگران قرار گرفت.


 

کارگردان نمایش «هفت برارون» با بیان اینکه این نمایش به نویسندگی میر رضا رفیعی و کارگردانی ناصر یاری است، اظهار داشت: در زمان های قدیم وقتی که باران نمی بارید، مردم دست به دعا برمی داشتند که باران ببارد و خداوند با توجه به صداقت و پاکی مردم به خواست آنها جواب می داد چون خداوند بنده نواز است.


 

وی ضمن تاکید بر اینکه «هفت برارون» به تعبیری هفت خصلت خوب است، یادآور شد: این خصلت ها به عنوان هفت پرنده در آسمان و منطقه‌ای که خداوند می خواهد آنجا را مورد لطف خود قرار دهد، ظاهر می‌شوند که هر پرنده خود نشان یکی از نعمت های خداوند شامل باران، خوشبختی، رزق، روزی، صداقت، پاکی و سلامتی که در یک سال نصیب انسان ها و مردم خوب می شود، دارد.

 

یاری با بیان اینکه این نمایش در سنوات قبل به کارگردانی میر رضا رفیعی در جشنواره آئین ها و سنت ها به میزبانی مریوان و همچنین جشنواره های استانی و شهرستانی نیز مقام آورد، گفت: با توجه به اینکه کارگردانی به بنده محول شد، تغییراتی در بخش هایی از نمایش ایجاد و هم اکنون در پارک ولایت و جشنواره رضوی به نمایش درآمد.

چاپ خبر