مدیرکل امور استانهای ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور:
پیش بینی ثبت ۲۰۰ هزار فعالیت کانونهای مساجد درسامانه فهما
براتی گفت: از زمان شروع ثبت کانونها در سامانه فهما تاکنون بیش از ۷۳ هزار فعالیت در این سامانه ثبت شده که پیش بینی می کنیم این تعداد به ۲۰۰ هزار فعالیت ارتقاء یابد.

«حسین براتی» در گفت و گو با خبرنگار شبستان در همدان در مورد سامانه فرهنگی هنری مساجد با عنوان "فهما"  گفت: سامانه فهما برای رصد فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ها طراحی و راه اندازی شده است.

 

مدیرکل امور استانهای ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: ثبت فعالیت کانونها ، شناسایی افراد فعال و توانمند کانونها و همچنین تشویق و تقدیر از فعالین نمونه در کانونها از اهداف راه اندازی سامانه فهما در کانونهای فرهنگی هنری مساجد است.

 

وی ادامه داد: در این سامانه این امکان وجود دارد که استانها موقعیت فعالیت خودشان و درصد رشد فعالیت خود را به نسبت سایر استانها رصد کنند تا ضعف ها و کاستی ها فعالیت خود را برطرف و رقابتی سالم در بین استانها ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه  از ابتدای فعالیت سامانه فهما تاکنون بیش از 73 هزار فعالیت در سامانه ثبت شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه 25 هزار کانون فرهنگی و هنری در سطح کشور فعال است و اگر هر کانون حداقل 8 فعالیت خود را در سامانه فهما ثبت کند پیش بینی ما این است که حداقل 200 هزار فعالیت کانونها در این سامانه ثبت شود.

 

مدیرکل امور استانهای ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: 2 میلیون و 100 هزار نفر از اعضای کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور ، بیش از 24 هزار و 900 کانون فرهنگی و هنری و 14 هزار و 97 کتابخانه در سامانه به ثبت رسیده اند.

 

براتی با بیان اینکه مهلت ثبت نام در سامانه فهما تا (21 مردادماه) است، گفت: در سالروز میلاد حضرت زهرا (س) استانها، کانونها و اشخاص فعال که در سامانه فهما ثبت نام کرده اند مورد تقدیر و تشویق قرار می گیرند.

 

 

 

 

چاپ خبر