زیرساخت کتابخانه های یزد کیفی می شود
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد بر کیفی سازی زیر ساخت های کتابخانه ای استان برای جذب هرچه بیشتر مردم به کتابخانه ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان یزد، محمدحسین پارسائیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد امروز( 15آبان) در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یزد گفت: اولویت اصلی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کیفی سازی زیرساخت‌های کتابخانه‌ها برای جذب هرچه بیشتر مردم است.
 

وی همچنین به برنامه‌های ویژه کتابخانه‌های عمومی در هفته کتاب اشاره کرد و افزود: برنامه‌های امسال این اداره کل، کتابخانه محور است و تجلیل از کتابداران و تلاش‌های مخلصانه آنها در یک سال گذشته، از مهم‌ترین برنامه‌های هفته کتاب امسال خواهد بود.

عزیزالله سیفی، فرماندار یزد نیز در این نشست گفت: اگر بخواهیم کتابخوانان حرفه‌ای داشته باشیم، باید محیط‌های کتابخانه‌‌ای، جذاب و مطلوب شوند.

وی تاکید کرد: امروزه در دنیا هر کشوری که تعداد کتاب و کتابخوان بیشتر و کتابخانه‌های مطلوب‌تری داشته باشد، توسعه یافته‌تر است.
 

وی وظیفه اصلی و اصلی انجمن کتابخانه‌های عمومی را افزایش تعداد کتابخوانان استان دانست و اظهار داشت: کتاب باید در هر جایی که برای مردم امکان مطالعه فراهم است، حضور داشته باشد.
 

فرماندار یزد با اشاره بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتاب تصریح کرد: در هیچ شرایطی نمی‌توانیم خود را از کتاب مستغنی بدانیم و هیچ چیزی هم نمی‌تواند جای کتاب را در زندگی ما بگیرد.

محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد نیز در این تعداد کتابخانه‌های عمومی تحت نهاد در این شهرستان را 22 باب ذکر کرد و افزود: هم‌اکنون بالغ بر 24 هزار نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند و بیش از 424 هزار جلد کتاب نیز در دسترس اعضا و مراجعان کتابخانه‌های نهادی شهرستان یزد قرار دارد.
 

وی در خصوص برنامه‌های هفته کتاب سال جاری خاطرنشان کرد: با همکاری اداره آموزش و پرورش یزد برنامه اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی با هدف جمع‌آوری کتب مازاد خانواده‌ها و دانش‌آموزان، در مدارس شهرستان اجرا خواهد شد.
 

پایان پیام/

 

چاپ خبر