مدیرکل کمیته امداد خراسان‌ جنوبی:
ساخت ۵۵ واحد مسکونی محرومین برای مددجویان خراسان جنوبی آغاز شد
سلم ‌آبادی با اشاره به اینکه ساخت ۵۵ واحد مسکونی محرومین برای مددجویان در مناطق روستایی استان آغاز شده، گفت: اگر پروانه های ساختمانی صادر شود این آمادگی را داریم که همزمان ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی در مناطق روستایی استان را آغاز کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «رضا سلم آبادی» امروز (30 تیر) در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت 10 هزار واحد مسکونی محرومین خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سهمیه اعتباری مرحله اول برنامه ریزی شد تا 800 واحد مسکونی با اولویت خانواده های ایتام و زنان سرپرست خانوار آغاز کنیم.

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه سهمیه کمیته امداد در این طرح 5 هزار خانوار است که شناسایی شدند، افزود: تاکنون یک هزار و 930 خانواده در مرحله نخست پس از شناسایی به صورت چهره به چهره و میدانی بررسی و برای ساخت مسکن با شرایط مدنظر کمیته امداد با آنان مذاکره شده است.

 

سلم آبادی با بیان اینکه 800 خانواده به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت اخذ پروانه ساخت معرفی شدند، ادامه داد: اما به جهت تراکم کار بنیاد مسکن تاکنون 247 خانواده مددجویی روستایی موفق به دریافت پروانه شدند.

 

وی با اشاره به اینکه ساخت 55 واحد مسکونی محرومین در مناطق روستایی استان آغاز شده، گفت: اگر پروانه های ساختمانی صادر شود این آمادگی را داریم که همزمان ساخت هر 800 واحد مسکونی را با یکدیگر در مناطق استان آغاز کنیم.

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه بحث زمین شهری و روستایی یکی از مشکلات است، افزود: اولین واگذاری زمین شهری در طبس انجام شده و 16 قطعه زمین 250 متر مربعی را این هفته تحویل می گیریم که در هر قطعه زمین 2 دو طبقه احداث می شود و برای 32 خانواده شهری در طبس کار ساخت آغاز خواهد شد.

 

سلم آبادی با اشاره به اینکه برای 600 خانوار شهری مسکن احداث می شود، بیان داشت: در بشرویه، فردوس و سرایان نیز برنامه ریزی می شود که زمین‌های آنان را در کوتاه ترین زمان در مناطق شهری برای آغاز ساخت تحویل بگیریم.

 

چاپ خبر