معاون و جانشین مدیر حج و زیارت استان سمنان:
بیش از یک هزارنفراز استان سمنان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند
چتری، با اشاره به اعزام یک هزار و ۶۰ نفر از استان به سرزمین وحی درسالجاری، گفت: سفر این تعداد در قالب هشت کاروان برنامه‌ریزی‌شده است.

«قدرت الله چتری» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان سمنان،خودسازی، اُخوت دینی و تمدن اسلامی را شعار حج تمتع امسال عنوان کردوگفت: امسال بالغ‌بر یک هزار و ۶۰ نفر از استان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

 

معاون و جانشین مدیر حج و زیارت استان سمنان تصریح کرد: حدود ۵۰ نفر به‌عنوان کارگزاران حج و برای ارائه خدمت به این تعداد زائر، به سفر حج تمتع مشرف خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه سفر زائران خانه خدا در قالب هشت کاروان برنامه‌ریزی‌شده است، افزود: از این تعداد دو کاروان متعلق به سمنان، سه کاروان شاهرود، دو کاروان از دامغان و یک کاروان نیز از گرمسار خواهد بود.

 

چتری با اشاره به اینکه دو کاروان از کاروان های استان سمنان مدینه قبل و بقیه مدینه بعد هستند افزود: کاروان شهرستان دامغان سی و یکم تیر و کاروان های سمنان در روزهای چهارم و دوازدهم مرداد اعزام خواهند شد.

 

معاون و جانشین مدیر حج و زیارت استان سمنان، جوان‌ترین زائر حج تمتع امسال از این استان را یک بانوی ۱۳ ساله و کهن‌سال‌ترین نیز پیرمردی با ۹۳ سال سن اعلام کردوافزود: ائران خانه خدا این استان از طریق فرودگاه امام خمینی به سرزمین وحی اعزام می شوند.

 

وی با بیان اینکه اعزام زائران برای حج تمتع در استان سمنان آغاز شده است افزود: آخرین پرواز حجاج استان سمنان به مکه ۱۲ مرداد از شهرستان سمنان خواهد بود.

 

به گفته چتری تعداد شش نفر از زائران امسال، برای بار اول تحت عنوان عوامل زیارتی و سه نفر نیز برای بار اول به‌عنوان مدیریت کاروان، به این سفر زیارتی مشرف خواهند شد.

 

معاون و جانشین مدیر حج و زیارت استان سمنان، اذعان کرد: برنامه‌های قرآنی، مطالعه و استفاده از برنامه‌های جمعی به‌واسطه طولانی‌تر شدن حضور زائران در کشور عربستان، در دستور کار و برنامه‌های روزانه زائران برای استفاده بهینه از زمان قرار داده شده است.

 

وی با بیان اینکه برای نخستین بار تمام پرواز ها توسط هواپیمای جمهوری اسلامی انجام خواهد شد و گفت: حداقل و حداکثر طول مدت سفر حج تمتع امسال 37 الی 43 روز خواهد بود.

چاپ خبر