کارشناس اقتصادی:
بانک مرکزی ضمن پرهیز از هیجانات، بازار ارز را به سمت قیمت های واقعی مدیریت کرد
احمدی با بیان اینکه بانک مرکزی ضمن پرهیز از هیجانات، بازار ارز را به سمت قیمت های واقعی مدیریت کرد، گفت: مردم باید متوجه شوند که مدیریت بازار ارز، الزاما ارزان شدن بازار ارز نیست بلکه قیمت گذاری بازار ارز در راستای رشد توسعه اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، «تیرداد احمدی» شب گذشته (شنبه 29 تیر) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره نحوه مدیریت بازار برای ایجاد تعادل و قبلت در آن با اشاره به اینکه در خصوص مدیریت انتظارات،​ تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور در سه بعد سیاسی، اقتصادی و رسانه ای بوده است، گفت: اوج فشار را در نقطه سقوط پهپاد آمریکایی،​ توقیف نفتکش و تحریم های ظالمانه علیه ارکان نظام داشتیم و مدیریت بازار ارزی کشور در آن نقطه اوج، سقفی از انتظارات را در بازار می سازد که نشان می دهد مدیریت بازار ارز دارای لنگرگاه کلیدی شده است.

 

کارشناس اقتصادی درباره وضعیت بازار ارز و مشکلات این بازار با اشاره به معایب زیرفروشی ارز گفت: رویکرد فعلی بانک مرکزی بازارگردانی در بازار ارز است. ثبات نرخ ارز، بستر برنامه ریزی بلندمدت را برای فعالان اقتصادی فراهم می کند.

 

وی با بیان اینکه بانک مرکزی ضمن پرهیز از هیجانات، بازار ارز را به سمت قیمت های واقعی مدیریت کرد،  گفت: مردم باید متوجه شوند که مدیریت بازار ارز، الزاما ارزان شدن بازار ارز نیست بلکه قیمت گذاری بازار ارز در راستای رشد توسعه اقتصادی است.

 

احمدی در پایان صحبتهایش در این برنامه خبری بر این نکته تاکید داشت که زیرساخت های لازم برای بازار سرمایه فراهم نیست، و گفت: مردم به بانک مرکزی اعتماد کردند و نباید با اخذ مالیات از خریداران سکه، این اعتماد را سلب کرد./

 

چاپ خبر