وزیر ارشاد دولت دهم:
نماینده کارآمد تخلفات را بدون هیچ چشم داشتی تذکر می دهد
حسینی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در دور جدید از پرداختن به مسایل حاشیه ای بپرهیزد، گفت: یک نماینده کارآمد از ابزار نظارتی و قانونی خود استفاده می کند و تخلفات را بدون هیچ چشم داشتی تذکر می دهد.

«سید محمد حسینی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد ویژگی های یک نماینده کارآمد گفت: معیارها و انتظاراتی که امام (ره) و رهبر انقلاب از یک نماینده دارد این است که نمایندگان باید عصاره فضایل ملت باشند و جزو خوبان و ابرار جامعه خود محسوب شوند، افرادی دلسوز و گره گشا برای مردم که در پی منافع شخصی، حزبی و گروهی نباشند.

 

وزیر ارشاد دولت دهم افزود: نمایندگان مردم افرادی باشند که وقت، اعتبار، فرصت و امکانات خود را برای مردم صرف کنند و در پی منافع شخصی و گروهی نباشند و خود را وقف مردم کنند.

 

حسینی ادامه داد: یک نماینده کارآمد باید فردی باشد که احاطه علمی به موضوعات مطرح دنیا و کشور داشته و درد و درمان را بشناسند و در قانونگذاری دارای تبحر  و در امر نظارت نیز ملاحظه نکند.

 

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان باید از قدرت نظارت خود استفاده کرده و به  هر دستگاهی که کوتاهی می کند بودن هیچ چشم داشتی  با استفاده از ابزارهای قانونی تخلفات را تذکر بدهند.

 

حسینی گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در مسایل داخلی و سیاستهای خارجی بر اساس اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی فعالیت می کنند و به حل مشکلات معیشتی و اشتغال کمک کنند تا مردم با دلگرمی بیشتری از نظام اسلامی حمایت کنند.

 

وی با یبان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران الگوسایر کشورها در منطقه محسوب می شود گفت: کشورهای منطقه یک نگاه امیدوار کننده نسبت به نظام اسلامی دارند به همین جهت باید نمایندگان از ویژگی های بارزی برخوردار باشند تا بتوانند جایگاه مجلس را که در راس امور است حفظ کنند.

 

وزیر ارشاد دولت دهم در مورد اولویت های مجلس آینده اظهار کرد: به نظر می رسد انتظارات مردم از مجلس شورای اسلامی در این دوره برآورده نشد به همین جهت پیش بینی می شود که قریب به 70 درصد نمایندگان در این دوره جدید مجلس تغییر کنند.

 

حسینی تصریح کرد: توقع مردم این بود که نمایندگان جدی تر بوده و پیگیری های بیشتری داشته باشند امیدواریم  نمایندگان در دوره یازدهم دغدغه جدی تری نسبت به مسایل مردم داشته  و از پرداختن به مسایل جانبی و حاشیه ای بپرهیزند امروز موضوعات اقتصادی، پیشرفت علمی و فرهنگی همگی در اولویت قرار دارند و مجلس آینده باید به تمام این جوانب توجه کند تا شاهد رشد و شکوفایی بیشتر در کشور باشیم./

چاپ خبر