استاندار خراسان رضوی:
شخصیت های فرهنگی می توانند باعث ایجاد همبستگی شوند
رزم حسینی گفت: باید مرکز خراسان شناسی را جدی را بگیریم، این مرکز زیرخاکی های فرهنگی را رو خواهد کرد، آن هم شخصیت هایی که بسیار می توانند باعث همبستگی شوند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «علیرضا رزم حسینی» امروز(شنبه ۲۹ تیر) در نشست با اصحاب شعر و ادب و مفاخر استان با بیان اینکه اخیرا در بازدیدی که از طوس داشتیم ۳۶۰ هکتار از مجموعه طوس را به شهرداری واگذار کردیم که مسئولیت بازسازی و نوسازی آن را بر عهده خواهد داشت که می تواند منجر به شناخت بیشتر فردوسی شود، گفت:اگر مرکزی مثل خراسان شناسی در استان وجود داشته یا اگر وجود دارد فعال باشد باعث می شود دلبستگی و فخر فروشی ها نسبت به سرزمین در مردم بیشتر بوجود آید.

 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه تعجب می کنم چرا انجمن مفاخر استان کمتر فعال است، آمادگی دارم در اولین جلسه انجمن حضور پیدا کنم و در آنجا هر کمکی لازم باشد انجام خواهم داد، اظهارداشت: از جایی که به اخلاق عمومی مردم در عرصه های مختلف بویژه در فضای مجازی دائما ضربه وارد می شود روز به روز به وجود پررنگ نخبگان و مفاخر نیاز بیشتری پیدا می کنیم.

 

وی ضمن بیان این که امروز نیازمند هویت سازی هستیم ادامه داد: در عین حال اگر کار اقتصادی هم می خواهیم انجام بدهیم به حس دلبستگی و عشق سرزمینی نیازداریم در همین راستا مفاخر و هنرمندان می توانند در هر منطقه دلبستگی مردم را نسبت به محل اقامتشان بیشتر کنند چون وقتی همه امکانات هست ولی همبستگی و انسجام حکومتی نیست تاثیرگذار نیست.

 

رزم حسینی با اشاره به این که باید زمینه انتقاد را فراهم کنیم گفت: چرا باید از طنز های انتقادی منصفانه بترسیم این در حالی است که برای اشراف به ضعف ها باید از ظرفیت این نقدها بهره برد.

 

استاندار خراسان رضوی اذعان کرد: ما معتقدیم اداره استان باید در همه حوزه ها بویژه در حوزه فرهنگ به صورت خردمندانه صورت بگیرد لذا در همین راستا نقش دانشگاه رادر این حوزه پررنگ تر کرده ایم.

 

وی با بیان این که شخصیت های فرهنگی هنری استان خوب شناسایی نشده اند خطاب به اهالی هنر و فرهنگ وادبیات استان متذکر شد: مرکز خراسان شناسی را جدی را بگیرید این مرکز زیرخاکی های فرهنگی را رو خواهد کرد آن هم شخصیت هایی که بسیار می توانند باعث همبستگی شوند.

چاپ خبر