۹ دوتار نواز شیروانی به سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان راه یافتند
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: ۹ تن از دوتار نوازان این شهرستان به سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان راه یافتند.

زهره بابایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیروان اظهارداشت: دبیرخانه این جشنواره بعد از پایان کار کمیته‌های تخصصی داوری مرحلۀ اول و بررسی بیش از دوهزارو ۱۰۰ اثر ارسالی در بخش موسیقی نواحی، دستگاهی و کلاسیک، اسامی ٧٧٦ نوازنده و خواننده را برای اجرا در مرحلۀ نهایی اعلام کرد.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: در بین راه یافتگان به بخش نواحی اسامی ٩ نفر از هنرمندان شهرستان شیروان در بخش دوتار شمال خراسان به نام‌های سهراب بابازاده، اعظم کارگر فلاح، علی اکبر حداد کاگر گلیان، محمد مهدی ولی نژاد، رامین نوروزی، سعید هوشمند، صادق غلامرضازاده تنسوان، غلامحسین غلامی، فرهاد اسلامی (کمانچه و دوتار) از شیروان به چشم می خورد.

 

بابایی افزود: هنرمندان نوجوان و جوان موسیقی کشور با راهیابی به مرحلۀ نهایی طی روزهای برگزاری جشنواره در حضور هیئت داوران به اجرا خواهند پرداخت.

 

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومن اسعدی و با مشارکت استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

 

هم اینک در شیروان بیش از ۵۰۰ نفر هنرمند در عرصه موسیقی فعالیت دارند.

چاپ خبر