معاون آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی:
گسترش تعامل با کانون های مساجد به نفع دانش‌آموزان است
علمی گفت: به دنبال گسترش تعامل‌ها با ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برای برگزاری برنامه های مشارکتی هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، «طاهر علمی» امروز(26 تیر) در دیدار مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که آموزش و پرروش نهادی گسترده برای فعالیت های مختلف فرهنگی، آموزشی، تربیتی و آموزشی است، تصریح کرد: هر فعالیت آموزشی در این نهاد پیوست تربیتی و پرورشی دارد، از این رو مسائل علمی توام با تربیتی مورد توجه است.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که هنوز نتوانسته‌ایم تربیت دینی دانش‌آموزان برای مقابله با مبانی سکولاری را عملیاتی کنیم، گفت: اگر دانش‌آموز یا دانشجو تربیتی دینی و قرآنی به صورت عمیق و اعتقادی داشته باشد، در برابر هجمه های عقیدتی دشمنان دفاع قرآنی از دین خود را خواهند داشت.

علمی ادامه داد: هدف‌گذاری در آموزش و پرورش صحیح است، اما وحدت و انسجام در روش‌ برای تربیتی دینی وجود ندارد، تنها نکته‌ای امروز منجر به اختلاف در جامعه نیز می‌شود؛ تعدد نهادها و متولیان فرهنگی و تربیتی و آموزشی با یک هدف مشترک است، اما چون روش‌ها مختلف است؛ شاهد نتایج متعدد هستیم.

وی با اشاره به این‌که تعامل و همگرایی متولیان فرهنگی و تربیتی باید به صورت لحظه‌ای و حداکثری باشد، گفت: مساجد بهترین مکان و فرصت برای تربیت دینی دانش‌آموزان شناخته می‌شوند، از این رو تأکید بر اقامه نماز اول وقت در مساجد نزدیک مدارس و یا نمازخانه‌ها مورد تأکید نظام آموزش و پرورش است.

علمی خواستار مشارکت و تعامل حداکثری متولیان فرهنگی در تحقق اهداف مشترک شد و تصریح کرد: همکاری نهادهای مختلف در برنامه سرود 1000 نفری دانش‌‌آموزان و بچه‌های مسجدی در دهه فجر سال گذشته تجلی همکاری و تعامل میان نهادهای مختلف فرهنگی استان بوده است.

وی تصریح کرد: کمک به مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان، توجه به مبانی سبک زندگی ایرانی اسلامی، گسترش مفاهیم قرآنی به صورت کاربردی در زندگی فردی و اجتماعی، ارایه مهارت‌های مختلف برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی در راستای حیات طیبه مورد توجه آموزش و پرورش قرار دارد.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از همکاری و تعامل حداکثری میان دو نهاد آموزش و پرورش و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: به دنبال گسترش تعاملات برای دیگر برنامه های مشارکتی هستیم.

همچنین «محمد هادی‌نیا» مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌شرقی در سخنانی به ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این نهاد مسجدمحور پرداخت و بر همکاری و تعامل میان دو مجموعه تأکید کرد.

 

چاپ خبر