مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی خبر داد؛
راه اندازی مراکز افق در ۴۵ امامزاده و بقاع متبرکه استان
حجت الاسلام حسینی گفت: امسال طرح افق در ۴۵ امامزاده و بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود و تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر برای شرکت در کلاس‌های قرآنی، فرهنگی و آموزشی این طرح نام نویسی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان در تبریز، حجت الاسلام «سیدشهاب الدین حسینی» امروز(۲۵ تیر) در جلسه توجیهی مبلغان اعزامی طرح نشاط معنوی اظهار داشت: این طرح جدید با رویکرد تقویت بخش فرهنگی، اجتماعی و قرآنی به فعالیت‌های امامزاده‌ها افزوده شده است تا با شناسایی آسیب‌های اجتماعی خانواده‌ها مانند طلاق، اعتیاد، فقر و نیازمندی‌ها برای رفع آنها برنامه ریزی شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با بیان اینکه در این طرح همچنین ظرفیت مشارکت‌های مردمی شناسایی شده و برای استفاده از آنها برنامه ریزی انجام می‌شود، افزود: مشارکت مردم و خیران در طرح‌های اوقاف و امور خیریه علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی موجب بهره مندی اقشار مختلف از قابلیت‌های امامزاده‌ها و بقاع متبرکه می‌شود.

وی یادآور شد: مساجد و امامزاده‌ها ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی بالایی داشته و مکان مناسبی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی - اسلامی در بین جوانان و خانواده‌ها هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی طرح نشاط معنوی را از طرح‌های مهم این سازمان اعلام کرد و اظهار داشت: این طرح هر سال به منظور تقویت معنویت در کنار آموزش برای کودکان، نوجوانان و جوانان در فصل تابستان در امامزاده‌ها و برخی مساجد اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: امسال این طرح در ۴۵ امامزاده و بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود و تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در مقاطع سنی مختلف برای شرکت در کلاس‌های قرآنی، فرهنگی و آموزشی نام نویسی کرده‌اند.

وی اشاره کرد: این کلاس‌ها در زمینه حفظ قرآن، خیمه‌های معرفت، مشاوره، پاسخگویی به مسائل شرعی و دوره‌های حرفه آموزی رشته‌های خیاطی و گلدوزی و دوره‌های آموزش سبک زندگی اسلامی برای خانواده‌ها و جوانان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نام نویسی همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به امامزاده‌ها، مساجد و بقاع متبرک محل اقامت خود برای شرکت در این کلاس‌ها نام نویسی کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۲۵ مبلغ بومی و اعزامی از قم در این طرح شرکت دارند و ۵ امامزاده هم آماده اجرای اردوهای زیارتی و تفریحی برای شرکت کنندگان در این کلاس‌ها است.

چاپ خبر