یک نویسنده و شاعر خبرداد
انتشار زندگی و زیارت حضرت معصومه(س) درقالب داستان واره برای کودکان
حجت الاسلام مهاجرانی از ارایه مجموعه دو جلدی حضرت معصومه(س) در قالب یک کیف مقوایی شکیل برای کودکان خبر داد و گفت: زندگی و زیارت حضرت معصومه(س) به شکل روان و ساده برای بچه ها بیان شده است.

خبرگزاری شبستان، سرویس فرهنگی، مریم داوری:«حجت الاسلام سید محمد مهاجرانی» از نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان است که تاکنون کتابهای زیادی به خصوص در حوزه مذهبی نوشته است. یکی از تازه ترین آثاری که از وی منتشر شده است، «مجموعه دو جلدی حضرت معصومه(س)» است که انتشارات کتابک آنرا منتشر کرده است. برای اطلاعات بیشتر  در مورد این مجموعه گفتگویی با این نویسنده و شاعر ترتیب دادیم که بدین شرح است:

 

کتاب دو جلدی که در مورد حضرت معصومه (ع) نوشتید چه نام دارد و در چه قالبی نوشته شده است؟

« زندگی حضرت معصومه(س)» و «زیارت حضرت معصومه(س)» عناوین این مجموعه دو جلدی است. این مجموعه در قالب داستان واره نوشته شده است. سعی شده است که مطلب به شکل روان و ساده برای بچه ها باشد تا آنها درک خوبی داشته باشند.

 

این مجموعه برای چه گروه سنی نوشته شده است؟

برای گروه سنی ب یعنی دوم و سوم ابتدایی

 

تصویرگری این کتابها را چه کسانی بر عهده داشتند؟

 

معصومه حاجی وند تصویرگر هر دو جلد این مجموعه بوده است.

 

هر جلد این مجموعه چند صفحه و داردای چند فصل یا بخش است؟

کتاب های « زندگی حضرت معصومه(س)» و «زیارت حضرت معصومه(س)» هر کدام 24 صفحه و شامل یازده قسمت است.

 

کتاب «زندگی حضرت معصومه(س)» به چه بخش هایی از زندگی این بانوی بزرگوار پرداخته است؟

این کتاب همان طور که از نامش مشخص است به زندگی حضرت معصومه(س) از کودکی تا رحلت در قالب داستان می پردازد.

 

توضیحی در مورد کتاب «زیارت حضرت معصومه(س)» بدهید؟

این کتاب داستان یک خانواده چهار نفری است که به زیارت حضرت معصومه(س) می روند. در روال این داستان، شهر قم و حرم حضرت معصومه (س) معرفی و به آداب زیارت و کارهایی که شخص در زیارت باید انجام دهد، اشاره می شود. همچنین در این کتاب به بیت النور نیز اشاره شده است. بیت النور مکانی است که حضرت معصومه(س) 17 روز در آنجا بودند. حضرت معصومه(س) می خواستند از ساوه به خراسان بروند . وقتی به ساوه می رسند ، بیمار می شوند و امکان ادامه مسیر برایشان نبوده است. ایشان فرموند که مرا به شهر قم ببرید زیرا شیعیان ما آنجا هستند . حضرت معصومه(س) 17 روز در مکانی در قم بودند و سپس از دنیا می روند. آن مکان با نام بیت النور هنوز هست و یکی از اماکن زیارتی است که با حرم حضرت معصومه(س) 300، 400 متر فاصله دارد.

 

این مجموعه دو جلدی در چه شمارگان و به چه شکلی ارایه می شود ؟

کتاب ها در یک کیف مقوایی جای داده شدند و از نظر ظاهر شکیل و جذاب هستتند و در حقیقت ناشر یک پک برای این مجموعه در نظر گرفته است. قیمت هر جلد 7500 تومان است که با شمارگان 3000 نسخه از سوی نشر کتابک چاپ شده است.

 

آیا کتاب دیگری در مورد حضرت معصومه(س)  نوشته اید؟

بله. کتابی با عنوان « پنج شاخه گل» که در آن به شکل داستان به زندگی حضرت معصومه(س) پرداختم. این کتاب را نیز برای گروه سنی کودک نوشتم.

 

 

 

 

چاپ خبر