مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی:
سرمایه انسانی عامل رشد و توسعه واحد های تولیدی است
سنجری با اشاره به اینکه توانستیم بیش از ۳۰ کارگاه و برنامه آموزشی را جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار نماییم،گفت: سرمایه انسانی ارزشمند ترین سرمایه در چرخه تولید و عامل رشد و توسعه واحد های تولید است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «محمد سنجری» امروز(۲۳ تیر) در اولین جلسه مشترک بررسی آسیب های اجتماعی خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات این اداره کل در حوزه آسیب های اجتماعی گفت:در سال جاری با برنامه ریزی های خوبی که انجام گرفت توانستیم بیش از ۳۰ کارگاه و برنامه آموزشی را جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توانمند سازی ویژه کارگران و مدیران کارخانجات و بنگاه های اقتصادی در سطح ادارات تابعه استان و با محوریت آشنایی با انواع مواد مخدر و فضای مجازی برگزار نماییم.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: این اداره کل با همکاری جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰، سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تاکنون همایش های ارزشمند مشترکی را در حوزه اعتیاد برگزار نموده است زیرا معتقدیم که همه باید در این حوزه به یکدیگر کمک نماییم تا توانمند سازی واقعی در این حوزه اتفاق افتد.

 

وی مشکل عمده اعتیاد در شهر مشهد را که یکی از چالش های پیش روی این حوزه می باشد حاشیه نشینی دانست و گفت: بحث پیگیری، آموزش، توانمند سازی و اشتغال معتادان بهبود یافته از نظر این اداره کل بسیار مهم است و در این مسیر تلاش خواهیم کرد تا از ظرفیت های بنگاه های اقتصادی، شهرک های صنعتی و کارآفرینان استان استفاده نماییم.

 

سنجری سرمایه انسانی را ارزشمند ترین سرمایه در چرخه تولید و عامل رشد و توسعه واحد های تولیدی دانست و افزود:بحث دانش اعتیاد با توجه به پیچیدگی و تنوع کمی و کیفی مواد مخدر و ارتقای سطح دانش و آگاهی خانواده‌ها در حوزه اعتیاد بسیار مهم است و معتقدیم که همه باید کمک نمایند تا نیروی کاری که آسیب دیده است درمان شود.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی نقش پدر ، مادر و خانواده ها را به عنوان جامعه هدف بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: آگاهی بخشی از عواقب و اثرات مواد مخدر به خانواده ها می تواند نقش پیشگیرانه ای در ابتلا به این امر داشته باشد به همین علت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بین تمام افراد جامعه و همچنین کارگران و خانواده آنها ضروری و در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مؤثر خواهد بود.

چاپ خبر