مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان:
ضرورت مستندسازی فعالیت های هلال احمر در سیل اخیر
خدادادی، بر مستندسازی تلاش ها و اقدامات هلال احمر در سیل اخیر تاکید کرد و گفت: امدادگران نقیصه وجود تجهیزات و امکانات را با ارتباط و تعامل و تلاش خود جبران کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزای شبستان از اهواز، «علی خدادادی»، امروز (یکشنبه 23 تیر) در آیین تجلیل از امدادگران، نجاتگران و جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان در امدادرسانی به مناطق سیل زده و طرح امداد و نجات نوروزی، با تبریک دهه کرامت و ولادت باسعادت امام رضا (ع) به فعالیت های هلال احمر در سیل اخیر اشاره کرد و گفت: خوزستان در این سل با بحرانی بی سابقه مواجه شده بود که از نظر تاریخی چنین حجم آب و شرایطی را تجربه نکرده بودیم.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، با اشاره به اینکه با مدیریت و درایت و همکاری همه دستگاه ها توانستیم از پیشروی آب جلوگیری کنیم، افزود: خوشبختانه در حوزه امدادرسانی علیرغم شرایط سخت، تنگناها و محدودیت امکانات وجود داشت تلاش های خوبی از سوی امدادگران صورت گرفت.

 

وی با بیان اینکه نقیصه وجود تجهیزات و امکانات را امدادگران با ارتباط و تعامل و تلاش خود جبران کردند، ادامه داد: از همه مهم تر حمایت های بی شائبه مردم کشور بود که شرایطی را برای ما فراهم کردند و باعث شد بتوانیم با عمق بیشتری زمینه تاب آوری کسانی که متاثر از سیل شده بودند را افزایش دهیم.

 

وی اضافه کرد: در این سیل حادثه انقدر وسیع بود که امکانات و توان جمعیت هلال احمر پاسخگوی آن نبود و با تلاش شبانه روزی امدادگران توانستیم پرونده خوبی را در این سیل داشته باشیم و حمایت های مردم مشوقی برای تلاش های مضاعف بود و صبوری مردم از یک سو و انسجام و همبستگی ملی از سوی دیگر الگویی برای آیندگان ایجاد کرد.

 

خدادادی، بر مستندسازی تلاش ها و اقدامات هلال احمر در سیل اخیر تاکید کرد و اذعان داشت: در این سیل نیروهای حوزه جوانان، امدادگران و داوطلبان با هم توانستند شرایطی را برای مقابله با این بحران ایجاد کنند.

 

وی حضور تیم های بین المللی در استان را از دیگر نکاتی دانست که موجب دلگرمی جمعیت هلال احمر شد و تصریح کرد: در ارزیابی نیروهای بین المللی ارزیابی ها مثبت بود و نگاه ناظران نشان می داد علیرغم وجود کاستی ها، رضایت نسبی از فعالیت ها را وجود داشت که برگ زرینی در کارنامه هلال احمر در ارائه عملکرد ها ثبت شد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، با اشاره به اینکه این سیل باعث شد همه مجموعه ها به این امر واقف شوند که جمعیت هلال احمر و فعایلت هایش یک نیاز ضروری است، تاکید کرد: در زلزله مسجدسلیمان هم زمینه دیگری برای تایید این فعالیت ها و ضرورت آن ایجاد شد.

 

وی ابراز امیدواری کرد: این سیل فرصتی برای توسعه زیرساخت ها و ارائه آموزش های تخصصی و همگانی باشد و بتوانیم از این پشتوانه اجتماعی که با تلاش همه نیروهای هلال احمر نصیب جمعیت خوزستان شده به خوبی صیانت کنیم و با مستندسازی و ارائه گزارش مناسب و تلاش برای کسب امتیازات و امکانات لازم هر چه بهتر زمینه توسعه این حوزه را فراهم کنیم.

 

چاپ خبر