فرماندار بندر آستارا:
با کمبود تجهیزات مدیریت بحران روبرو هستیم
رستم زاد گفت: از لحاظ تجهیزات و امکانات در زمینه مهار آتش سوزی و مدیریت بحران در بندر آستارا به شدت محروم هستیم و کمبود داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا،« حسن رستم زاد» عصر امروز( یکشنبه، ۲۳ تیر) در جلسه مدیریت بحران این شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهارکرد: در بحث مدیریت بحران، پدافند غیرعامل جدی گرفته شود.

 

فرماندار بندر آستارا تصریح کرد: اگر از ابتدای کارها و در پروژه ها پدافند غیرعامل جدی گرفته شود ۸۰ درصد بحث مدیریت بحران برطرف می شود.

 

وی با اشاره به اینکه بیشتر آتش سوزی ها در کشور، استان و شهرستان براثر بی‌احتیاطی مسافران و گردشگران اتفاق می‌افتد که مهار آن به سختی انجام می‌شود خاطرنشان کرد: از لحاظ تجهیزات و امکانات در زمینه مهار آتش سوزی و مدیریت بحران در بندر آستارا به شدت محروم هستیم و کمبود داریم.

 

رستم زاد از سفر معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرستان آستارا در آینده خبر داد و گفت: در این سفر اختصاص تجهیزات و ماشین آلات مربوط به مدیریت بحران به بندر آستارا مطالبه ما از معاون وزیر کشور خواهد بود.

 

فرماندار بندر آستارا با بیان اینکه در رابطه با وقوع آتش سوزی‌ها باید مراقب باشیم و پیشگیری‌های لازم را انجام دهیم افزود: اگر خدایی نکرده آتش سوزی اتفاق افتاد، دستگاه‌های متولی هرچه سریع‌تر وارد میدان شده و نسبت به رفع خطر اقدام کنند.

 

وی به غرق شدن دو نفر در سواحل شهرستان آستارا در فصل تابستان امسال اشاره کرد و از شهروندان و گردشگران خواست توصیه های پلیس و عوامل حضور یافته در سواحل را مدنظر داشته تا مشکلی بوجود نیاید.

 

رستم زاد با اشاره به اینکه سال گذشته ۸ نفر در مناطق خطرآفرین سواحل بندر آستارا جان خود را از دست دادند، اظهارکرد: از شهروندان و مسافران انتظار داریم از شنا کردن در مناطق خطرآفرین خودداری کنند.

 

فرماندار بندر آستارا از مسدود کردن دو منطقه خطرآفرین سواحل این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: مسدود کردن دو نقطه خطر آفرین در سواحل شهرستان با هدف حفاظت و حراست از جان شهروندان و گردشگران انجام شده است.

 

رستم زاد در پایان بر استفاده دستگاه های ذیربط از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد در بحث مدیریت بحران تاکید کرد.

 

* مدیریت اجرایی در بحران بر عهده سپاه و ارتش است

«سامان ساسانیان» نیز در این جلسه اظهارکرد: مدیریت اجرایی در مواقع بحران بر عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش است.

 

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بندر آستارا افزود: در هنگام بروز حادثه و بحران جلوگیری از سرقت وظیفه نیروی انتظامی است.

 

ساسانیان گفت: هنگامی که بحرانی اتفاق می افتد دستگاه های اجرایی باید بلافاصله وظیفه مربوط به خود را انجام دهند.

 

*فعالیت دو خانه هلال در بخش مرکزی آستارا

«بابک باستانی» نیز در این جلسه اظهارکرد: دهیاران مدیران بحران در روستاها هستند.

 

بخشدار بخش مرکزی بندر آستارا با اشاره به اینکه در بخش مرکزی آستارا در روستاهای ویرمونی و باغچه سرا خانه هلال وجود دارد افزود: این خانه های هلال مجهز به تجهیزات هستند.

 

باستانی گفت: وظیفه امداد اولیه در هنگام بروز حادثه و بحران در روستاها را خانه های هلال برعهده دارند.

 

 

چاپ خبر