طراح و معمار ایرانی بزرگترین شهرهای بازی جهان تجلیل شد
احمد جعفری نژاد، معمار صاحب نام که پنجاه سال فعالیت حرفه ای دارد در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، مراسم «نکوداشت پنجاه سال خلاقیت احمد جعفری نژاد»، طراح و معمار ایرانی بزرگترین شهرهای بازی جهان امروز (یکشنبه 23 تیر) در سالن غدیر مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

 

در این مراسم، «فاضل نظری» مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «سید محمد مهدی حجت» معمار و از بنیانگزاران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، «سید محمد بهشتی شیرازی» معمار و رییس سابق سازمان میراث فرهنگی و «شکرالله بنار » مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری سخنرانی کردند.

 

در این مراسم، از «احمد جعفری نژاد»، معمار صاحب نام که پنج سال فعالیت حرفه ای دارد، تجلیل به عمل آمد و از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هدایایی به وی اهدا شد. همچنین از کتاب «معمار رویاها» رونمایی شد و در پایان شرکت کنندگان این مراسم از نمایشگاه آثار منتخب احمد جعفری نژاد بازدید کردند.

 

«احمد جعفری نژاد»، متولد 1313 در اراک است. جعفری نژاد، مدیر ارشد آتلیه معماری دیزنی لند در آمریکاست که پس از پنجاه سال به ایران برگشته است. وی طراح شهر بازی در کشورهای مختلف از جمله دیزنی لند است. وی نخستین ایرانی است که موفق به دریافت لقب اسطوره دیزنی لند در سال 2006 شده است. وی همچنین طراح مهمترین تم پارک های سراسر جهان است. از مهمترین پروژه های وی در تهران می توان به طراحی بخش پروازهای بین المللی فرودگاه مهرآباد و ورزشگاه آزادی اشاره کرد.

چاپ خبر