امام جمعه صومعه‌سرا، اعلام کرد
برپایی نماز جمعه در بیش از ۹۰۰ حوزه سراسر کشور
حجت‌الاسلام راشدی‌نوری گفت: در بیش از ۹۰۰ حوزه در سراسر کشور اعم از مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌ها نماز جمعه برپا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از صومعه‌سرا، حجت‌الاسلام «محمدمهدی راشدی‌نوری» ظهر امروز(یکشنبه، 23تیر) در جلسه شورای راهبردی چهلمین سالروز برپایی نماز جمعه اظهار کرد: با برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیاری از سنت‌های مغفول مانده احیا شد که یکی از این سنت‌ها نماز جمعه است.

 

امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه آثار و برکات نماز جمعه در اوایل انقلاب، دوران دفاع مقدس و در مقابله با توطئه‌های دشمن مشهود است، افزود: نماز جمعه، نماز روشنگری و آگاهی بخشی است.

 

وی با بیان اینکه نماز جمعه، مولودیست که در انقلاب اسلامی تولد یافت و در بلوغ چهل سالگی قرار گرفت، گفت: در طول این چهل سال نه تنها نظام جمهوری اسلامی و سیاست‌ها و مسئولان از آرمان‌ها و اهداف نظام که امام راحل بنیانگذار آن هستند، فاصله نگرفت و منحرف نشد بلکه در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی مردم در پایبندی در اهداف و آرمان‌های نظام بسیار ثابت‌قدم‌تر و قاطع‌تر و با آگاهی بیشتر در صحنه حاضرند و در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادند.

 

حجت‌الاسلام راشدی‌نوری با اشاره به دشمنی‌هایی که دشمن علیه ما انجام می‌دهد مانند تشدید تحریم‌ها، تصریح کرد: مردم پی برده‌اند که نظام، سیاست‌ها و اهداف انقلاب اسلامی برنامه‌های به حقی است و مردم که بار سنگین مسئولیت‌ها را در طول انقلاب اسلامی و در این چهل سال بر عهده داشتن برای حفظ آن دستاوردها تلاش می‌کنند.

 

امام جمعه صومعه‌سرا با اشاره به پنجم مرداد سالروز اولین نماز جمعه به امامت آیت‌الله طالقانی، خاطرنشان کرد: امروز بیش از 900 حوزه در سراسر کشور اعم از مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌ها نماز جمعه برپا می‌شود و جمعیت کثیری در روز جمعه پای منابر و خطبای نماز جمعه حضور پیدا می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه نماز جمعه، پایگاه حفظ وحدت، همدلی، اعتماد متقابل مردم و دستگاه‌های دولتی است، اظهار کرد: امسال به مناسبت چهلمین سالگرد نماز جمعه برنامه‌های زیادی را تدارک دیده‌اند که باید انجام دهیم و نیاز به برنامه‌ریزی و مدیریت دارد.

 

 حجت‌الاسلام راشدی نوری با بیان اینکه از پایان تیرماه تا روز جمعه چهارم مرداد برنامه‌هایی را تدارک دیده‌ایم، افزود: نهادها و ارگان‌های شهرستان باید در برگزاری برنامه‌های ستاد چهلمین سالروز اقامه نماز جمعه همکاری لاز مرا داشته باشند.

چاپ خبر