بازیگر نقش مامون عباسی در مجموعه «ولایت عشق»:
کارهای فاخر هنری درباره امام‌رضا(ع) به‌مرور زمان دچار فرسودگی نمی‌شود
صادقی با بیان‌اینکه دوراز ذهن نیست که فیلمی با موضوع امام‌رضا(ع) بسازم، گفت: آثار خوب درباره حضرت(ع) شامل مرور زمان نمی‌شود و برای مخاطب جذابیت دارد. همچون مجموعه «ولایت عشق» که اثر کاملی بود و توان بازپخش در دوره های مختلف زمانی را دارد.

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف: «محمد صادقی» با اشاره به فعالیت های سینمایی اش در موضوعات تاریخی و مذهبی گفت: من در طی این بیست و چند سال همواره به عنوان بازیگر فعالیت کرده ام. بازیگری حرفه سخت و پر مسئولیتی است. در همان مجموعه «ولایت عشق» نیز وظایف سنگینی به عنوان یکی از بازیگران اصلی مجموعه بر عهده داشتم.این مسئولیت ها باعث شده که نتوانم وارد حوزه کارگردانی شوم. اما این موضوع هیچ گاه بعید و دور از ذهنم نبوده است و ممکن است در آینده تولید و کارگردانی یک اثر با موضوع امام رضا(ع) را تجربه کنم.


بازیگر نقش «مامون عباسی» در سریال «ولایت عشق» افزود: چنانچه به یک نوشته خوب برخورد کنم که حتی تاریخی نباشد و در حوزه معاصر با موضوعیت و محور امام رضا (ع) تنظیم شده باشد ممکن است این تولید محقق شود.


وی گفت: به قطع نوشته ای که ارزشمند باشد این انگیزه را در من ایجاد خواهد کرد و کاری که تولید می شود ماندگار و بابرکت خواهد بود. خشت اول و پایه از نظر من نوشته خوب است که چنانچه نویسنده ای بتواند چنین خروجی ارائه دهد افرادی از جمله من را برای ساخت آن نوشته می تواند جذب کند.


صادقی تاکید کرد: متن خوب و بودجه خوب در کنار هم و مکمل هم هستند که به نظر من می توانند تخته پرش و یا یک پایه خوب برای ساخت یک فیلم خوب را ایجاد کنند.


وی در مورد اینکه جشنواره فرهنگی و هنری بین المللی امام رضا (ع) باید بر تولید چه آثار هنری تمرکز کند تا اثر بخشی بیشتری حاصل شود، خاطرنشان کرد: به نظر من در حوزه تولیدات سینمایی و تلویزیونی، فیلم هایی که انسان ها را تشویق و ترغیب به سمت و سوی اخلاق مداری می کند و در عین حال سرگرم کننده است، می تواند انسان ها را به لحاظ احساسات و تفکر دچار تحول کند و بسیار خوب و ارزشمند است.


محمد صادقی تاکید کرد: از نظر من آثار فرهنگی و هنری باید به مردم اخلاق بیاموزد و آنها در این زمینه تشویق کند. ما در جامعه کنونی شاهد روزمرگی هستیم و می بینیم که افراد جامعه از اخلاق در حال فاصله گرفتن هستند که این اتفاق بسیار بدی است.


بازیگر نقش مامون در سریال تاریخی امام رضا (ع) خاطر نشان کرد: فیلم های متعددی مانند امام رضا (ع) کارهای خوب و کلاسیکی هستند که شامل مرور زمان نمی شوند و هنوز به قوت خود باقی است و برای مخاطب جذابیت دارد. همچون کار ولایت عشق که اثر کاملی بود و توان بازپخش در دوره های مختلف زمانی را دارد.

 

چاپ خبر