وزیر کشور خبر داد:
برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در ۱۴۰حوزه رای گیری
رحمانی فضلی گفت: در حال برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی در ۱۴۰حوزه رای گیری هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، «عبدالرضا رحمانی فضلی» در حاشیه همایش فرمانداران سراسر  کشور که صبح امروز پنج شنبه (۲۰تیر) برگزار شد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همایش سه روزه فرمانداران با محوریت انتخابات برگزار شد، گفت: لازم بود استانداران و فرمانداران نظرات و مشکلات خود و هم شرایط انتخابات در شهرستان ها را اینجا مطرح کنند و ما هم سیاست ها و برنامه های خود را ابلاغ کنیم. آقای جهانگیری، ظریف و کدخدایی هم مطالب خوبی را امروز مطرح کردند.

 


وزیر کشور اظهار داشت: امیدوارم مجموعه این تلاش ها به برگزاری انتخاباتی قانونی، سالم و امن و با مشارکت پرشور منجر شود.

 


وی ادامه داد: معتقدیم این انتخابات در راستای مقاومت است. می‌توانیم با مشارکت پرشور اراده ملی در حمایت از جمهوری اسلامی را به اثبات برسانیم.

 

 

وی در پاسخ به سوالی درباره  برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: انتخابات الکترونیک را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در 140 شهرستان برگزار کردیم. الان مذاکراتی با شورای نگهبان داریم. بخش اعظم کار در انتخابات الکترونیکی، احراز هویت است. در احراز هویت الکترونیکی با شورای نگهبان به توافق رسیده ایم.

 

 


رحمانی فضلی با اشاره به اینکه در حوزه رای گیری و شمارش بحث ها با شورای نگهبان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بخش زیادی از حوزه ها را الکترونیک برگزار کنیم. کارشناسان ما با شورای نگهبان به نتایج خوبی رسیده اند. اگر در این دوره بتوانیم بخش زیادی از انتخابات را الکترونیک برگزار کنیم، می توانیم گام بلندتری برای برگزاری انتخابات الکترونیک در تمام حوزه ها برداریم. در حال برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در 140حوزه هستیم./

 

 

چاپ خبر