معاون اول رییس جمهوری در همایش فرمانداران:
فریادها، فریاد بابک زنجانی هاست/از همه ظرفیت ها برای فروش نفت مان استفاده می کنیم
جهانگیری با تاکید بر اینکه راه برای فروش نفت کشور باز است، گفت: ما از گروهی که فکر می کنند شرایطی ایجاد شده است که می توانند بابک زنجانی ها در اقتصاد کشور راه بیندازند استقبال نمی کنیم.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاری شبستان، «اسحاق جهانگیری در همایش فرمانداران سراسر کشور که صبح امروز پنج شنبه (۲۰ تیر) در تالار وزارت کشور برگزار شد، گفت: در اینکه آمریکای های ضرباتی را به اقتصاد کشور زدند تردیدی نیست هدف آنها این بود که اقتصاد کشور را از هم بپاشند و می گفتند که فروش نفت ایران را به صفر می رسانیم و کل منابع درآمدی کشور را از بین می بریم ،در این دولت و وزارت نفت تلاش‌های وسیعی انجام شد و ما از همه ظرفیت ها برای فروش نفت استفاده کرده ایم و‌می کنیم.

 


معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: راه برای صادرات نفت ما باز بوده وهست و ما از هرکسی که در این زمینه تلاش کرده است استقبال کرده ایم فقط از یک گروه استقبال نکردیم و آن گروهی بود که فکر می کنند شرایطی ایجاد شده است که می توانند بابک زنجانی ها در اقتصاد کشور راه بیندازند، این فریادها فریاد بابک زنجانی ها است.

 


وی بیان کرد: آمریکای ها شاید بتوانند نفت این کشور را تحریم کنند اما نمی توانند فکر و خلاقیت جوانان این مملکت را تحریم کنند.

 


جهانگیری بیان کرد: آمریکای ها و انگلیسی ها عصبانی می شوند و‌ کاری خلاف منطق و سیاست کشور انجام می دهند و نفت کش ما را متوقف می کنند، بعد از بندری نام می برند که ظرفیت تخلیه اینگونه نفت کش ها را ندارد ،آنها هرکاری انجام‌دهند بدانند که ایران روشی برای فروش نفت اش پیدا می کند.

 

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: ما همه باید قبول کنیم کشور در شرایط حساس و دشواری قرار گرفته‌است  و این برای ما مدیران این وظیفه را ایجاد می کند که به دنبال فرصت های جدید باشیم تا بتوانیم در مقابل تهدیدات منفعلانه عمل نکنیم.

 

وی با بیان اینکه بی سابقه ترین تحریم ها بعد از خروج آمریکا از برجام شکل گرفته است گفت: آنها می خواستند منطقه را دچار التهاب کنند  و به دنبال به هم زدن امنیت خاورمیانه و خلیج فارس است و دلیل این است که اسرائیل جز  در فضای نا امن امکان حیات  ندارد و می خواستند موضوعاتی برای درگیری داشته باشند و الان این شرایط به یک راهبرد آمریکایی ها اتخاذ کردند.

 

جهانگیری با بیان اینکه راهبرد ایران در برابر دشمنان مقاومت است، گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند که مقاومت راه ماست. ما در منطقه تلاش داریم که از قدرت خود برای ثبات استفاده کنیم. ایران همواره کمک کننده به منطقه خاورمیانه بوده است و اگر ایران نبود مشخص نبود سرنوشت عراق و سوریه و دیگر کشورها چه می شود.

 

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه راهبرد ما و آمریکا در مقابل یکدیگر است، گفت: راهبرد ما ثبات سازی و امنیت سازی در منطقه است و راهبرد آمریکای ها عدم تعادل در منطقه است. آمریکایی ها تا الان از بخش عمده ای از اهداف خود شکست خورده اند. آنها سال 97 را پایان جمهوری اسلامی می دانستند و شش ماه قبل از آن ناامنی ایجاد کرده بودند تا بتوانند با جنگ روانی ناآرامی های داخلی را رقم بزنند و فکر می کردند اقتصاد متلاشی می شود. در این موضوع شکست خوردند و صادرات نفت و فروپاشی اقتصاد هم به شکست رسیدند.

 

وی افزود: ما با رویکردهای سنتی و نه نما نمی توانیم با این مسائل مواجهه شویم و عبور کنیم. زمان زمان عزم و اراده متفاوت برای مواجهه با مشکلات است و این وابسته است، به اینکه دولت بتواند از ظرفیت های خود استفاده کنند. دولت باید بتواند با نخبگان کشور ارتباط بگیرد و این ضعفی است که باید تا حدودی آن را بپذیریم.

 

معاون اول رئیس جمهوری گفت: تقویت سرمایه اجتماعی از مهم‌ترین کارهایی است که ما باید انجام دهیم و باید از آن برخوردار باشیم. ایجاد این اعتماد مردم به توانمندی دولت بستگی دارد و این با عمل و گفت وگو محقق می شود.
وی خاطرنشان کرد: استانداران به معنای واقعی به عنوان مدیری که نماینده کل دولت در استان ها هستند  باید مورد توجه قرار گیرند و همه باید با همین نگاه به استانداران نگاه کنند.

 


جهانگیری خطاب به استانداران گفت: شما به عنوان مسئولان استان باید چشم، بینا و گوش شنوای دولت باشید. مسائل استان خود را باید رصد کنید و خوب بشنوید. مسئولان در خط مقدم ارتباط با مردم هستند این شنیدن برای ما راهگشا خواهد بود. مردم باید، بدانند که مسئولان از طبقه دیگری نیستند و در طبقه آنها هستند.

 

وی افزود: قدرت دولت در مرحله  اول قدرت نرم دولت است که از جنس نفوذ در افکار عمومی و مقبولیت در نزد مردم است.زمانی دولت به قدرت سخت می پردازد که از تمام ظرفیت های قدرت نرم خود استفاده کرده است.

 

معاون اول رییس جمهوری گفت: دشمنان به دنبال این هستند که نشان دهند که نظام جمهوری اسلامی قادر به اداره کشور نیست و ناکارآمد است و برخی هم  در داخل می خواهند بگویند دولت ناکارآمد است نمی دانند دولت یک بخش اصلی نظام است. برخی یک خبر دروغ می سازند و آن خبر را مبنا گفت و گو و مسائل خود قرار می دهند و صدها اتهام به مسئولین دولتی می زنند به گمان اینکه اگر دولت تضعیف شود ،آنها تقویت می شوند غافل از اینکه اگر مردم از دولت رو برگردانند به سمت آنها نیز نمی روند چراکه مردم هیچگاه به عقب برنمی گردنند.

 

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات مهم بوده هست و ما از معدود کشورهای در منطقه هستیم که مسولان را با رای مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم انتخاب می کنند و انتخابات مجلس در این میان به دلیل وظایف نمایندگان و نقش تصمیم گیری آنان در کشور مهم است. انتخابات می تواند تبدیل به نقطه ای شود که  ما را از مشکلات پیش رو نجات دهد و انتخابات قانونمند جامعه را همیشه زنده و بانشاط نگه می داشته، است./

 

 

 

چاپ خبر