امام جمعه خمین:
سه واژه فرهنگ، ارشاد و اسلامی کلید واژه های اصلی در این اداره هستند
حجت الاسلام حسینی گفت: سه واژه فرهنگ ارشاد و اسلامی کلید واژه های اصلی و مهمی در این اداره هستند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، حجت الاسلام«سیدعلی حسینی پور» در دیدار با مدیرکل و معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و مسئول دبیرخانه کانون های  ضمن خیر مقدم و تقدیر از فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به ویژه فعالیت های قرانی در ماه مبارک رمضان گفت: سه واژه فرهنگ ارشاد و اسلامی کلید واژه های اصلی و مهمی در این اداره هستند.

 

امام جمعه خمین افزود: این سه واژه بار معنایی و کاری قابل توجهی را برای این مجموعه ایجاد کرده که باید به آن توجه کرد؛ همچنین تربیت نیرو یکی از مهمترین رسالت های مجموعه های فرهنگی است زیرا نیروهای خوب نظام از مساجد و همین مجموعه های فرهنگی ارزشی است.

 

 

وی با بیان اینکه نخستین ویژگی نیروی انسانی عرصه فرهنگ و هنر این است كه یك نیروی سربار برای عرصه فرهنگ و هنر نباشد ادامه داد:‌ توجه به نیروی انسانی در عرصه آموزش فرهنگ و هنر از اولویت‌هاست.

 

 

امام جمعه خمین تصریح کرد: مساجد و دانشگاه‌ها باید از لحاظ فضا و مکان قرار‌گرفتن آن طوری طراحی شوند که بیشترین برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی با اولویت مسجد برگزار شود.

 

 

در ادامه این دیدار حجت الاسلام« عباس دانشی» گفت: فعالیت های قرآنی کانون های فرهنگی هنری مساجد و انجمن های فرهنگن و هنری در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تشکیل و در حال فعالیت هستند.

 

 

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه هنرمندان می توانند با خلق یک اثر هنری در کاهش آسیب های اجتماعی نقش آفرین و موثر باشند، افزود: آسیب های اجتماعی یکی از معضلات امروز جامعه است و این نهاد با مشارکت دستگاه های فرهنگی و استفاده از ظرفیت هنرمندان و دعوت از سخنرانان در صدد کاهش این آسیب ها در جامعه است.

 

چاپ خبر