آغاز نخستین اجلاس مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی کلان شهرها
نخستین اجلاس مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری کلان شهرها و مراکز استان ها امروز ۱۲ تیر در ساختمان شورای اسلامی شهر تهران آغاز به کار کرد.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، نخستین اجلاس مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری کلان شهرها و مراکز استان ها با حضور معاون عمرانی وزیر کشور، شهردار تهران، رییس شورای اسلامی شهر تهران، رییس شورای عالی استان ها و روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری 31 مرکز استان آغاز به کار کرد.

 

این مجمع برای ایجاد شبکه معماری مشترک بین کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلان شهرها و مراکز استان ها بسترسازی برای تبادل تجربیات و اتخاذ تصمیمات مشترک برای تحقق بهتر قانون شوراها و تقویت شوراها و حوزه مدیریت شهری و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان تشکیل شده است.

 

بر اساس این گزارش، مشارکت موثر در سیاستگزاری ها، برنامه ریزی ها و تهیه طرح های شهری با توجه به رویکردها و روش های نوین علمی، فنی و شرایط و مقتضیات محلی با هماهنگی بین شهرهای مراکز استان های کشور، تشکیل مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری کلان شهرها و مراکز استان ها از دیگر رویکردهای برگزاری این اجلاس است که پس از تصویب نظام نامه مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری کلان شهرها و مراکز استان ها در اجلاس امروز به صورت رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد.

چاپ خبر