عضو شورای اسلامی شهر تهران:
زنان، ۲۰ درصد ثبت‌نام کنندگان انتخابات شورایاری‌ها
حسینی میلانی با اشاره به ثبت نام ۵۷۰۰ نفر در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها گفت: ۲۰ درصد از ثبت نام کنندگان را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، « سید آرش حسینی میلانی» در نشست خبری امروز خود در عمارت تیمورتاش  با اشاره به تمدید زمان ثبت نام انتخابات شورایاری ها گفت: در دوره دوم پنج هزار و 700 نفر از 352 محله ثبت نام کرده اند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سه هزار و 186 نفر به عنوان شورایار در روز انتخابات انتخاب می شوند، افزود: 20 درصد از ثبت نام کنندگان این دوره بانوان هستند.

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص حضور احزاب در انتخابات شورایاری ها نیز گفت: جهت گیری ستاد هماهنگی انتخابات شورایاری ها سیاسی نیست اما از همه گروه ها و سازمان ها خواسته ایم تا در انتخابات شورایاری ها مشارکت داشته باشند.

 

حسینی میلانی درباره ترکیب سنی شورایاری ها در دوره چهارم گفت: 39 درصد را افراد 25 تا 40 سال و 40 درصد اعضای شورایاری را افراد 41 تا 54 سال و 3 درصد نیز بالای 70 سال سن داشتند.

 

وی یادآور شد: جمع آوری مهرهای شورایاران را به پس از برگزاری انتخابات موکول کردیم تا بتوانند به مراجعات مردمی پاسخ دهند.

 

وی در ادامه با اشاره به ساز و کار احراز صلاحیت و برخورد با تخلفات احتمالی در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها خاطرنشان کرد: عدم سوء شهرت در محلات یکی از مواردی است که از معتمدین محلات و نمایندگان نیروی انتظامی در احراز صلاحیت کاندیداها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

وی در خصوص تمدید پنج روزه زمان ثبت نام انتخابات شورایاری ها گفت: در راستای درخواست 12 نفر از اعضای شورای شهر و گروه های مختلف اجتماعی مقرر شد تا زمان ثبت نام تمدید شود.

 

حسینی میلانی با بیان اینکه در هر محله حداقل هشت نفر برای انتخابات ثبت نام می کنند، افزود: در مجموع باید حدود هفت هزار نفر در کل سطح شهر تهران ثبت نام کنند.

 

میلانی یادآور شد: منطقه پنج بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان و منطقه 9 کمترین تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات شورایاری ها را دارند.

 

 

 

چاپ خبر