رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی:
هنر به فضای شهر نشاط و شور می بخشد
حق شناس با اشاره به جایگاه هنر و هنرمندان به عنوان سرمایه اجتماعی گفت: هنر به فضای شهری تهران نشاط و شور می بخشد.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، «محمد جواد حق شناس» در جلسه امروز شورا و در نطق پیش از دستور با اشاره به جایگاه هنر و هنرمندان گفت: هنر درمانی بر دردهای شهر است که به فضای شهری نشاط و شور می بخشد.

 

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه باید از خود بپرسیم که هنر در تهران چه جایگاهی دارد، افزود: شهر تهران برای هنرمندان چه دارد و هنرمندان تهران برای شهر چه ارمغانی دارند؟

 

وی با بیان اینکه در سال های اخیر کمتر لایحه و طرحی در شورا برای ارج نهادن به هنر و هنرمندان تصویب شده است، افزود: شهر به هنر و هنرمندان اش می بالد و هنرمندان ما سفیران عشق، محبت، فرهنگ و هنر شهر هستند و سرمایه های ارزشمندی کشور محسوب می شوند.

 

حق شناس با بیان اینکه شهرها و ابرشهرها هویت خود را از انسان می گیرند، خاطرنشان کرد: مشاهیر، دانشمندان و هنرمندان مایه فخر شهر بوده و به شهر هویت می دهند.

 

وی با بیان اینکه نامگذاری چند کوچه و خیابان به نام مشاهیر و هنرمندان گامی کوچک در انجام وظیفه است، افزود: بی هنری خواهد بود که ارادت به هنرمندان را در قالب چند کتاب، سردیس و بزرگداشت خلاصه کنیم.

 

وی با بیان اینکه هنر را درمانی می بینم بر دردهای تهران که نشاط و زندگی به مردم و سرمایه اجتماعی به نظام می دهد، تصریح کرد: هنر در اقتصاد، رونق؛ در فرهنگ، فروغ و زیبایی؛ در سیاست، لطافت و در اجتماع، مهربانی به ارمغان می آورد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تجلیل از مفاخر و چهره های فرهنگی تهران تلاشی برای حمایت از هنر هنرمندان در عرصه های مختلف است، افزود: در این برنامه فهرستی از بزرگان و نام آوران حوزه های مختلف را آماده کرده ایم و نام هایی از حوزه های دین، قرآن پژوهی، ادبیات، معماری، خوشنویسی، موسیقی، سینما و نقاشی در فهرست پیشنهادی قرار دارد تا پیش از بررسی و تصویب در پیشانی معابر شهری قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا نام های هنرمندان را با انتشار کتاب های فاخر و معتبر، برگزاری مراسم و یادواره و بزرگداشت در حافظه تاریخی و هویت بصری شهرمان ماندگار کنیم، افزود: توجه به هنرمندان و حمایت از آنان برای شهر و مدیریت شهری، اعتماد به ارمغان آورده و مشارکت و همراهی هنرمندان شهر را که سرمایه اجتماعی است، برای مان به ارمغان آورده است.

 

حق شناس تصریح کرد: آماده ایم تا از مشارکت، همراهی و همفکری و همیاری شهروندان استفاده کنیم و از اعضای شورا نیز همدلی، همراهی و حمایت طلب می کنیم.

چاپ خبر