مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای گلستان:
صرفه‎جویی ۴۰ درصدی آب به بهداشت و نیازهای مصرفی گلستان آسیب نمی‎زند
نظری گفت: سرانه مصرف آب در استان بالا است و اگر ۴۰ درصد مصرف آب صرفه‎جویی شود به بهداشت و نیازهای مصرفی در استان لطمه‎ای وارد نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، « علی‎نظری» امروز ( شنبه 8 تیر) در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سیل و بارندگی‎های شدید ابتدای سال بر سفره‎های عمیق استان تاثیر گذار نبوده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان ادامه داد: باید به مردم نسبت به صرفه‎جویی آب آگاهی دهیم، ما هر آنچه که ذخیره آب داشته باشیم باز باید از آن صیانت کنیم.

 

نظری یادآور شد: با اینکه سرانه آب مصرفی اروپا بیش 2 هزار متر مکعب است ولی می‎بینم که در مصرف آب صرفه‎جویی دارند و در استان گلستان سرانه مصرف آب یک هزار و 400 متر مکعب است و باید به صرفه‎جویی اهتمام بیشتری داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه باید به مردم در مورد صرفه‎جویی آب آگاهی دهیم، یادآور شد: کیفیت لوازم نصبی که می‎تواند در صرفه‎جویی مصرف آب اثر گذار باشد باید افزایش دهیم.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان تاکید کرد: خانم‎های خانواده نقش موثری در صرفه‎جویی دارند و باید از خانم‎های خانه‎دار در امر صرفه‎جویی کمک بگیریم.

 

نظری افزود: مردم از مشقت تامین آب باید مطلع شوند و اگر به صرفه‎جویی کنیم به اقتصاد کشور کمک کردیم.

 

وی گفت: اضافه مصرف منجر به آن می‎شود که بیشتر از منابع آب‎های زیرزمینی برداشت شود و مردم باید مطلع باشند که برای یک چاه با خط انتقال بالای یک میلیارد تومان هزینه در بردارد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان یادآور شد: سرانه مصرف آب در استان بالا است و اگر ۴۰ درصد مصرف آب  صرفه‎جویی شود به بهداشت و نیازهای مصرفی در استان لطمه‎ای وارد نخواهد شد.

 

چاپ خبر