مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خبرداد:
وجود ۱۶۰۰ هیئت مذهبی شناسنامه دار در هرمزگان/۱۳ پایگاه فرهنگی اجتماعی در محلات آسیب پذیر راه اندازی شده است
حجت الاسلام انصاری راد، راه اندازی هیئت های مذهبی را یکی از محورهای شش گانه فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی معرفی کرد و گفت: هم اینک هزار و ۶۰۰ هیئت مذهبی شناسنامه دار در استان هرمزگان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام « علی اکبر انصاری راد » در نشست خبری تشریح برنامه های سالروز تاسیس سازمان تبلبغات اسلامی، خاطرنشان کرد: دو سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان امام خمینی(ره) سازمان تبلیغات اسلامی تاسیس شد.

 

وی با اشاره به محورهای شش گانه فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی، از اعزام و استقرار مبلغ به ویژه در مناسبت های مذهبی به عنوان اصلی ترین محور کار و فعالیت این سازمان یاد کرد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان ادامه داد: سالیانه به طور متوسط بین سه تا چهار هزار مبلغ جهت انجام امور فرهنگی تبلیغی به مناطق مختلف این استان اعزام می شود.

 

وی به استقرار روحانی در 116 روستای استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: رسیدگی به امور فرهنگی، اجتماعی دینی، اقامه نماز جماعت و پاسخگویی به شبهات و مسائل شرعی از اهداف روحانیون مستقر است.

 

انصاری راد از راه اندازی پایگاه های فرهنگی اجتماعی به عنوان محور جدید فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی نام برد و بیان کرد: تاکنون 13 پایگاه با محوریت یکی از روحانیون برجسته به منظور کاهش آسیب ها در مناطق آسیب پذیر شهر بندرعباس ایجاد شده است.

 

وی، ثبت و ساماندهی هیئت های مذهبی را از دیگر محورهای فعالیت این سازمان برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر هزار و 600 هیئت مذهبی مجوزدار و هزار و 900 مداح و پیرغلام در استان هرمزگان وجود دارد.

 

این مقام مسئول برگزاری مراسم معنوی اعتکاف را از دیگر محورها ذکر کرد و افزود: حمایت از فعالیت های قرآنی یکی دیگر از محورهای فعالیت سازمان است که در قالب دارالقرآن خدمات ارائه می دهد.

 

وی از راه اندازی خانه عالم به عنوان محور شاخص فعالیت ها نام برد و اضافه کرد: هم اکنون 43 خانه عالم از محل اعتبارات نامتوازن در استان هرمزگان در حال ساخت است.

 

 

 

چاپ خبر