دادستان کل کشور در همدان:
وجود ۱۱ هزار قاضی در کشور/گسترش فساد مالی و اخلاقی از اهداف دشمنان است
حجت الاسلام منتظری گفت: مسئولین قوه قضائیه مجری عدالت در جامعه هستند و باید با مفاسد اخلاقی و اقتصادی مبارزه قاطع داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، «حجت الاسلام محمد جعفر منتظری» ظهر امروز (30 خرداد) در مراسم تودیع و معارفه داداستان عمومی و انقلاب استان همدان در مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینای همدان گفت:  هفته قوه قضائیه را به تمام جهادگران و تلاشگران این قوه تبریک عرض می کنم.

 

دادستان کل کشور به حادثه 30 خرداد سال 60  اشاره کرد و افزود: در این روز جنایات کاران نظام مرتکب جنایات میدانی و خیابانی شدند و و در این حادثه شهدای بزرگواری در راستای اعتلای نظام انقلاب اسلامی و حفظ ارزش ها به شهادت رسیدند.

 

وی ادامه داد: در عصر کنونی تک تک ما به انقلاب بدهکاریم و باید حافظ و پاسدار خون شهدا باشیم و شبانه روز برای خدمت به مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنینم.

 

وی  به حادثه تاریخی کربلا اشاره کرد و گفت: در عصر کنونی مبارزه با کفر و بقای نظام جمهوری اسلامی ایران  از آثار و برکات خون حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و 72 تن از یاران باوفای ایشان است.

 

داداستان کل کشور در ادامه به جایگاه و اهمیت امر قضا  اشاره کرد و گفت:  خداوند این پست را برای اولیاء صالح خود انتخاب کرده است و مسئولین قضا  باید مجری عدالت در جامعه باشند.

 

حجت الاسلام منتظری افزود: مسئولین و کارکنان قوه قضائیه باید  در جهت عمل به منویات مقام معظم رهبری حرکت کنند و قبل از اینکه به فساد در جامعه بپردازند به مبارزه با فساد درون خود بپردازند.

 

برخورد با 60 قاضی متخلف فساد اخلاقی و اقتصادی در کشور

 

وی با اشاره به اینکه در برخورد با فساد اخلاقی و اقتصادی در دستگاه قضا قاطع و مصمم هستیم، گفتت:  طی سال گذشته با 60 قاضی که فساد اخلاقی و اقتصادی داشتند برخورد کردیم.

 

وی بیان کرد: فساد اقتصادی زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و مدیران دستگاههای اجرای  باید با قاطعیت جلو فساد در ادارات و ارگانها را بگیرند .

 

حجت الاسلام منتظری گفت: بخشی از منشا فساد  در بحث نفوذ دشمنان است چرا که دشمن به دنبال این است که با ایجاد فساد از درون کشور مانند موریانه ارکان و ارزش های نظام را بپوسانند.

 

وی بیان کرد: بی تقوای و پایبند نبودن به ارزش ها ، ارکان  و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران از دیگر اهداف دشمنان در ترویج فساد اخلاقی در جامعه است .

 

وی همچنین به بحث بی حجابی  و بد حجابی  اشاره کرد و گفت: دستگاه قضا  و نیروی انتظامی با کسانی که قوانین نظام  را رعایت نکنند و باعث ترویج فساد و فحشا  درجامعه شوند برخورد قاطع خواهد داشت.

 

 

 

 

 

چاپ خبر