معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان تاکید کرد:
لزوم فعالیت های اجتماع محور در پیشگیری از آسیب های اجتماعی
زارع با اشاره به وجود آسیب‌های مختلف در شکل سنتی و جدید در جوامع افزود: نیازمند فعالیت های اجتماع محور با نگاه علمی و کارشناسی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، «ارسلان زارع» امروز(سه‌شنبه،۲۸ خرداد) در مراسم معارفه مدیرکل بهزیستی استان، شاخص انسانی و اجتماعی را مهمترین شاخص توسعه یافتگی جوامع اعلام و اظهار کرد: اگر بر اساس اسنادبالادستی، چشم‌انداز توسعه کشور را برنامه‌ریزی و در رویکرد اجرایی تعاریف درستی تدوین کرده باشیم، می‌توانیم در تحقق برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت موفق باشیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه قانون اساسی و متناسب با قانون مدنی کشور که بر اساس شرع مقدس اسلام و تکریم انسانیت بنا شده است رسالتی عظیم بر عهده سازمان بهزیتسی قرار داده است.

 

وی با اشاره به وجود آسیب‌های مختلف در شکل سنتی و جدید در جوامع افزود: نیازمند فعالیت های اجتماع محور با نگاه علمی و کارشناسی هستیم.

 

زارع به پویایی سازمان بهزیستی طی چند سال اخیر اشاره و بیان کرد: سازمان بهزیستی با رویکرد اجتماع محور، شناخت آسیب‌ها و وظایف و اتخاذ راهکارها با نگاه کارشناسی در تلاش جهت پیشگیری و توانبخشی جامعه هدف با مشارکت اجتماعی و مردمی است.

 

وی با بیان اینکه پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب ها نیازمند همدلی و همراهی همه دستگاه ها بوده و به تنهایی از عهده سازمان بهزیستی خارج است افزود: مناسب سازی اماکن در شهرها و روستاها در گرو مشارکت دهیاری ها و شهرداری ها و دیگر سازمان های مرتبط است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه افزود: در سالهای اخیر به‌واسطه پیچیدگی های اجتماعی، آسیب های اجتماعی در کشور نگران کننده بوده و باید مورد توجه باشد که در این راستا با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور سازمان  امور اجتماعی کشور تشکیل شد.

 

وی ادامه داد: با پیچیده شدن مناسبات اجتماعی جوامع، ظرفیت های جدیدی همچون سازمان های مردم نهاد ایجاد شد که گیلان پیشتاز در این امر است.

 

زارع تاکید کرد: سازمان بهزیستی موظف است ضمن پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توانبخشی مددحویان تحت پوشش از ظرفیت های جامعه مدنی در راستای تحقق اهداف خود بهره گیرد.

 

وی با تاکید بر لزوم توجه به عدالت اجتماعی و تکریم ارباب رجوع و خانواده مددجویان گفت: باید با اقدامات مطلوب موجبات رضایت ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی را فراهم آوریم.

 

در این مراسم از زحمات چهارساله محمدرضا پارسی تقدیر و حسین نحوی نژاد به عنوان مدیرکل بهزیستی گیلان معارفه شد.

چاپ خبر