فقهی زاده:
حضور در فضای مجازی به عنوان یک راهبرد جدی فعالیت‌های قرآنی مدنظر قرار گیرد
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجمع موسسات قرآنی استان اصفهان گفت: حضور در فضای مجازی به عنوان یک راهبرد جدی فعالیت‌های قرآنی مدنظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، «عبدالهادی فقهی زاده» در مجمع موسسات قرآنی استان اصفهان که امروز(شنبه، ۲۵ خرداد) در دارالقرآن اصفهان برگزار شد، با اشاره به رشد کیفی نمایشگاه قرآن ۹۸ تهران گفت: در نمایشگاه قرآن امسال تلاش کردیم با کاهش هزینه‌ها، کیفیت اجرای نمایشگاه را بالا ببریم که این مسئله با همت مدیران قرآنی حاصل شد.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیبا اشاره به اجرای نمایشگاه قرآنی مشترک ایران و هند طی هفته آینده خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت مسئله ترویج قرآن، در دو استان کشور برگزاری جشنواره قرآنی در زندان‌ها پیش بینی کردیم.

وی با بیان اینکه انگیزه‌های بالایی در زمینه فعالیت‌های قرآنی در اصفهان وجود دارد که لازم است به سمت صحیح هدایت شود، اظهار کرد: ورود در حوزه فضای مجازی اثرگذاری فوق العاده‌ای دارد و لازم است این حضور به عنوان یک راهبرد جدی فعالیت‌های قرآنی مدنظر قرار گیرد، یکی از اصلی‌ترین وظایف ما جهت دهی صحیح به فعالیت‌های قرآنی است که در این زمینه یک دوره آموزشی با موضوع تقویت نیروی انسانی با ۷۰۰ موسسه قرآنی برگزار کردیم.

«محمدمهدی عزیززاده» نیز در این جلسه با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش دارد اولویت حمایت‌های خود را منتج به خودکفایی موسسات فرهنگی قرآنی کند، اظهار کرد: مشارکت در رویدادهای فرهنگی قرآنی کشور محدودیتی ندارد، باید حفظ قرآن در کشور موضوع شود و اولویت خانواده‌ها به این سمت حرکت کند.

رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآنی کشور با تاکید بر اینکه لازم است به دنبال منابع پایدار از راه توسعه موقوفات باشیم، خاطرنشان کرد: سندهای راهبردی ذیل منشور توسعه فعالیت‌های قرآنی وجود دارد و مسئله اصلی ما اجرایی سازی این اسناد است.

وی با بیان اینکه موسسات باید در روش اجراهای خود تغییر ایجاد کنند و به سمت فعالیت‌های تبلیغی ترویجی حرکت نمایند، تصریح کرد: لازم است موسسات قرآنی پرچم دار فعالیت نوین قرآنی به ویژه در فضای مجازی باشند و البته موسسات قرآنی اصفهان ظرفیت بالایی دارند که در این حوزه می‌توانند کارهای موثری انجام دهند.

در ابتدای ایین جلسه مدیران موسسات فرهنگی قرآنی استان اصفهان به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.

در این جلسه حجت الاسلام «محمدعلی انصاری» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز حضور داشتند./

چاپ خبر