مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:
مهمترین سرمایه های هر سازمانی نیروهای انسانی هستند
خدابنده گفت: بهترین و مهمترین سرمایه های هر سازمانی سرمایه های انسانی هستند و اگر این سرمایه انسانی منجر به تولید سرمایه اجتماعی شود یعنی آن سازمان و نهاد فوق توانسته کار خودش را به خوبی انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «قاسمعلی خدابنده» در گردهمایی سرگروه های آموزشی استان گفت: بهترین و مهمترین سرمایه های هر سازمانی سرمایه های انسانی هستند و اگر این سرمایه انسانی منجر به تولید سرمایه اجتماعی شود یعنی آن سازمان و نهاد فوق توانسته کار خودش را به خوبی انجام دهد و در دستگاه تعلیم و تربیت یقینا فعالیت ها و زحمات نیروهای آموزشی این سازمان است که باعث تولید سرمایه های اجتماعی شده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: اگر در نظرسنجی ها بیشترین و بالاترین اعتماد را مردم به معلمین نشان داده اند و درجه اعتماد مردم و جامعه به معلمین از همه قشرها بالاتر است، کسب این جایگاه بخاطر عملکرد خوب معلمین و دبیران است که منجر به پدید آمدن این سرمایه اجتماعی شده که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

 

خدابنده اظهارداشت: طبق سند تحول بنیادین اگر قرار است تحولی ایجاد شود این تحول باید در کلاس درس اتفاق افتد و فرآیندهای آموزشی و ارزشیابی ها باید تغییر کند و شعار مدرسه محوری و تفویض اختیار باید اجرایی شود و معلم اختیاردار کلاس درس و مدیر اختیاردار مدرسه باشد تا با برنامه ریزی اصولی نتیجه را در عملکرد دانش آموزان مشاهده کنیم و در این بین کسی که بر این فرآیندهای آموزشی نظارت دارد و رویکرد کلی آموزش و پرورش را باید تغییر دهد سرگروه های آموزشی هستند که در راس حوزه آموزشی قرار دارند و خط مشی آموزش را برای درس و کتاب تخصصی خود تعریف می کنند.

 

وی تاکید کرد: وظیفه شما سرگروه های آموزشی است که نگاه تعلیم و تربیت تمام ساحتی را در هر درس و ماده درسی داشته باشید و باید در همه کلاس های درس هر شش بعد تربیتی را مدنظر قرار دهید تا تغییر فرآیند آموزشی به سمت کمال اتفاق افتد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: آموزش و پرورش کشور و استان از کمبود نیروی انسانی رنج می برد و در سال تحصیلی گذشته آموزش و پرورش استان قریب به ۱۳ هزار نفر نیرو کمبود داشت و با همت و تلاش شما دبیران، معلمان، مدیران و برنامه ریزی صورت گرفته این کمبود را با روش های گوناگون برطرف ساختیم.

 

خدابنده ادامه داد: امسال نیز نسبت به سال گذشته از لحاظ نیروی انسانی شرایط بدتری داریم و قریب به ۱۶ هزار نفر کمبود نیروی انسانی داریم و امیدوارم با همت و تلاش کلیه معلمان، دبیران و مدیران مدارس و استفاده از شیوه ها و روش های گوناگون از جمله افزایش حق التدریس بتوانیم این مشکلات را حل کرده و سال تحصیلی جدید را مثل سال گذشته با آرامش و بدون کمبود نیروی انسانی آغاز نماییم.

چاپ خبر