برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی در ایلام
نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی به مناسبت هفته صنایع‌دستی در محل قلعه والی شهر ایلام دایر و پذیرای علاقه‌مندان به هنرها و صنایع‌دستی استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، بابیان این مطلب، اظهار کرد: در هفته صنایع‌دستی به‌منظور پاسداشت و تکریم هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی استان برنامه‌های متنوعی در سطح استان برگزار می‌شود.

 

«عبدالمالک شنبه زاد»، بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین رویدادهای این حوزه برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی استان است، ابراز کرد: برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی، به‌طورقطع نقش مهمی در راستای توسعه نقش صنایع‌دستی در زندگی آحاد جامعه و درنهایت ایجاد اشتغال و رونق تولید در حوزه صنایع‌دستی است.

 

وی، بابیان اینکه این نمایشگاه در مراسمی با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان افتتاح‌شده است، ابراز کرد: نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی از 20 الی 24 خردادماه سال جاری در محل قلعه والی شهر ایلام پذیرای اقشار مختلف مردم و دوستداران صنایع‌دستی استان است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام، بابیان اینکه در این نمایشگاه، محصولات صنایع‌دستی و سوغات محلی استان در قالب ۳۰ غرفه برای بازدیدکنندگان ارائه می‌شود، گفت: در این نمایشگاه محصولات هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی استان در قالب یک بازار موقت صنایع‌دستی و به‌منظور حمایت از رشد صنایع‌دستی استان عرضه می‌شود.

 

شنبه زاده، با اشاره به اینکه در حال حاضر صنعتگران صنایع‌دستی استان در ۳۳ رشته این بخش فعالیت می‌کنند، ابراز کرد: استان ایلام دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی در بخش صنایع‌دستی است که در صورت توجه می‌تواند به مرکزی برای تولید صنایع‌دستی در کشور تبدیل شود و یکی از مهم‌ترین صنایع‌دستی استان گلیم نقش برجسته است که نیمی از صنعتگران حوزه صنایع‌دستی استان در این بخش فعالیت دارند.

 

وی، در پایان با دعوت از عموم علاقه‌مندان و اقشار مختلف مردم برای بازدید و حضور در این نمایشگاه، خاطرنشان کرد: غرفه‌های این نمایشگاه به مناسبت هفته صنایع‌دستی به‌صورت رایگان در اختیار صنعتگران و هنرمندان استان قرارگرفته و همچنین محصولات ارائه‌شده در این نمایشگاه با تخفیف ویژه به بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

چاپ خبر