ارائه بدون وقفه خدمات بیمارستانی/عمل آنژیوگرافی توسط رئیس دانشگاه در تعطیلات عید فطر انجام شد
دکتر حسنی آزاد با بیان اینکه خدمات بیمارستانی در ایام سال و به ویژه تعطیلات بدون وقفه ارائه می شود، گفت: عمل آنژیوگرافی در تعطیلات عید فطر توسط ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به عنوان فوق تخصص جراحی اینتونشنال و متخصص قلب موید این مطلب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، دکتر « مهدی حسنی آزاد » در گفتگویی خبری خاطرنشان کرد: بیمارستان ها، معدود ارگان هایی هستند که خدمات آنها منحصر به زمان خاصی نیست و به صورت ۲۴ ساعته و بدون توجه به ایام تعطیل، ارائه خدمت می کنند.

 

وی حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی در تعطیلات اخیر در بیمارستان و انجام عمل را نمونه ای از استمرار خدمات بیمارستانی در ایام تعطیلات برشمرد و افزود: همه ما قبل از آن که مسئول باشیم، به عنوان یک پزشک، ارائه خدمات درمانی به بیماران اولویت اساسی مان است.

 

رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) تصریح کرد: حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص با پست های ستادی و پشتیبانی در طول سال و حتی روزهای تعطیل در بیمارستان ها، خود بیانگر این اصل است.

 

وی افزود: با کمک معاونت آموزشی بیمارستان و مدیر گروه های مختلف در تمامی بخش های درمانی، به جهت ارائه خدمات مطلوب در روزهای تعطیل، برای حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در ایام تعطیل، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است که در صورت عدم حضور یک پزشک متخصص در استان،  پزشک جایگزین خدمات بیمار مربوطه را ارائه دهد.

 

استان هرمزگان داراي 17 بيمارستان دولتي با يك هزار و 150 تخت فعال است و در حال حاضر 16 مركز تخصصي شامل كلينيك هاي تخصصي از جمله كلينيك هاي پوست، چشم و دندانپزشكي در سطح استان هرمزگان فعاليت دارند.

 

مجتمع پيامبر اعظم (ص) بندرعباس بزرگترين بيمارستان استان هرمزگان و يكي از بيمارستان هاي مرجع استان است كه بيماران از سراسر استان جهت تشخيص و درمان به اين بيمارستان مراجعه مي كنند. اين مركز آموزشي، تحقيقاتي، درماني و بهداشتي زير نظر دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان است و به صورت دولتي اداره مي شود.


طرح ابتدايي بيمارستان شهيد محمدي در سال 1346 به عنوان بيمارستان 70 تختخوابي به تصويب رسيد ولي در سال 1347 با تغيير به 222 تختخوابي ساخت آن شروع شد و در سال 1359 پس از اتمام بناي ساختمان،آغاز به كار كرد و بازسازي اين بيمارستان در سال 94 پايان يافت و هم اكنون با حدود 450 تخت مصوب مشغول فعاليت است.

 

 

 

 

 

 

چاپ خبر