کارشناس و تحلیلگر سیاسی:
اندیشه حضرت امام برگرفته از آیات صریح قرآن درباره موضوع مقاومت است
صدرالحسینی با اشاره به اینکه اندیشه حضرت امام برگرفته از آیات صریح قرآن درباره موضوع مقاومت، تاریخ، سیره و سنت پیامبر و ائمه و تجربه بشری است، گفت: امام خمینی رهبر مقاومت شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، «سیدرضا صدرالحسینی» شب گذشته (سه شنبه 14 خرداد) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره جایگاه مقاومت در اندیشه های امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه از دکترین مقاومت حضرت امام(ره) دهها استراتژی استخراج می شود، گفت: اندیشه حضرت امام برگرفته از آیات صریح قرآن درباره موضوع مقاومت، تاریخ، سیره و سنت پیامبر و ائمه و تجربه بشری است.

 این کارشناس و تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه نخستین تجربه رهبری مقاومت امام(ره) در مقابل رژیم پهلوی است، ادامه داد: امام موضوع مقاومت را یک امر تجربه شده در مقابل دشمنان در نظر گرفتتد و رهبر مقاومت شدند.

 


صدرالحسینی تصریح کرد: امام خمینی (ره)  مقاوت را بر اساس نص قرآن در دستور کار خود قرار دادند. ایشان بر اساس همین موضوع مقاومت در مقابل انواع دشمنی ها در زمان جنگ و تحریم های اقتصادی که از بهمن 57 آغاز شد ایستادگی کردند.

 این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سی امین سالروز رحلت حضرت امام در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: ایشان بر نگه داشتن روحیه مقاومت تاکید داشتند.

 


وی با بیان اینکه مقاومت در مقابل دشمنی ها و تحریم ها از روز اول انقلاب باعث شده امروز ما در علوم مختلف و اقتصاد به رشد قابل توجهی برسیم، گفت: جمهوری اسلامی به بازدارندگی سیاسی، نظامی و امنیتی رسیده است اما در حوزه اقتصاد باید تلاش بیشتری شود./

چاپ خبر