نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی:
در تبیین دیدگاههای امام خمینی (ره) برای نسل جوان کم کاری کردیم
ترقی گفت: در تبیین دیدگاههای امام خمینی (ره) برای نسل جوان بسیار کم کاری کردیم و دستگاههایی که مسئول بودند نتوانستند دیدگاههای امام ره را برای نسل جوان به نحو مطلوب منعکس کنند.

«حمیدرضا ترقی» در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان در مورد ویژگی های شخصیتی امام خمینی (ره) گفت: مهمترین ویژگی های شخصیتی امام (ره) در درجه اول اخلاص در عمل و ایمان به راه و هدف و شجاعت در برابر دشمن بود.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: امام (ره) در تمام مراحل زندگی و شرایط بحرانی به خداوند اعتماد داشتند و همواره در پیشبرد انقلاب به مردم تکیه می کردند.

 

ترقی ادامه داد: کادر سازی و تربیت نیروهای مناسب برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی از دیگر خصوصیات بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

 

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بصیرت و دشمن شناسی ، دوراندیشی و زیرکی در عرصه سیاسی از دیگر ویژگی های شخصیتی امام خمینی (ره) است.

 

وی در مورد شناساندن ابعاد سیاسی و معنوی زندگی امام خمینی (ره) تصریح کرد: متاسفانه علرغم اینکه در این زمینه همه ساله بودجه مشخصی در اختیار دفتر نشر امام خمینی (ره) و همچنین ردیف بودجه برای تبیین دیدگاههای امام (ره) تعریف می شود اما عملا تلاش جدی در این زمینه برای شناساندن افکار امام (ره) به نسل جوان نمی شود.

 

ترقی با بیان اینکه تحریف مواضع امام (ره) موجب فراموشی اهداف و مواضع محکم امام خمینی (ره) در برابر استکبار است گفت: این تحریف ها موجب می شود تا امام (ره)  را بدون موضع گیری در برابر شرق و غرب نشان دهند تا جایی که رهبر انقلاب در چندین سخنرانی به تبیین شاخص ها و مواضع امام خمینی (ره)  و تحریف برخی دیدگاهها پرداختند و در این موضوع هشدار دادند.

 

این فعال اصولگر تصریح کرد: برای تبیین دیدگاههای امام خمینی ره  برای نسل جوان بسیار کم کاری کردیم و  دستگاههایی که مسئول بودند نتوانستند دیدگاههای امام ره  را برای نسل جوان به نحو مطلوب منعکس کنند.

 

وی گفت: دیدگاههای بنیانگذار انقلاب اسلامی باید در بسیاری از کتابها درسی مانند  صحفیه  نور و وصیت نامه امام (ره) تبیین می شد اما متاسفانه دولتها آنگونه که باید در این امر اقدامی انجام ندادند./

چاپ خبر