هنرمندان ایلامی ماه رمضان را قاب «یلدای آسمانی» به تصویر می‌کشند
ویژه‌برنامه انجمن هنرهاى تجسمى استان ايلام با عنوان «یلدای آسمانی» به مناسبت ماه رحمت و نزول قرآن کریم در نگارخانه استاد علی‌اشرف صندوق آبادی برگزار می‌شود.

 «عظیم ایدی»، مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، بابیان این مطلب، اظهار کرد: این ویژه‌برنامه عصر امروز (11 خرداد) ساعت 19 و 30 دقیقه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی ایلام برگزار خواهد شد.

 

وی، بابیان اینکه این ویژه‌برنامه با همكارى دفتر قرآن و عترت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامى، انجمن خوشنويسان ايلام و انجمن هنرهای تجسمی ایلام برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این برنامه معنوی و هنری، جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی استان، حضور خواهند داشت.

 

مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: طراحی با موضوع قرآن کریم و ماه مبارک رمضان، خوشنویسی آیات کلام‌الله مجید، نقاشی و سایر رشته‌های هنری از برنامه‌های یلدای آسمانی خواهد بود که به‌صورت زنده و ورکشاپ اجرا خواهد شد.

 

ایدی، بابیان اینکه در پایان این برنامه آثار تولیدشده نیز در نمایشگاهی در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از قدرت و توانایی هنر در نقل و تثبیت آموزه‌های دینی، ترغیب هنرمندان به حضور فعال در برنامه‌های هنری و سوق هنر به سمت خلق آثار با مضامین اسلامی را از اهداف این برنامه عنوان کرد.

 

وی، در پایان از عموم علاقه‌مندان به هنر و همچنین هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر این استان برای شرکت در این مراسم معنوی دعوت کرد.

 

چاپ خبر