امام جمعه بجنورد:
ملتی که بصیرت نداشته باشد، مایه شکست رهبران است
 امام جمعه بجنورد با تاکید بر اینکه باید تحلیل سیاسی مردم از مسائل به روز باشد، گفت: ملتی که بصیرت نداشته باشد، مایه شکست رهبران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد، امروز ( سوم خرداد) در خطبه های نمازجمعه این هفته که در محل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشگاهیان، گفت: ایشان از نقد جوانان انقلابی استقبال می کند، اما نقدی که منصفانه، مودبانه و در قالب درست دین و اسلام باشد.

وی افزود: به فرموده رهبری باید در نقدهایمان تعابیری استفاده کنیم که بیان ما سوژه به دست دشمن ندهد.

آیت الله یعقوبی با اشاره به دوران عمر امام علی(ع) و مقاطع حساس آن، افزود: آن حضرت 25 سال بعد از رحلت نبی اکرم، به خاطر وحدت امت و اصل اسلام، سکوت و صبوری کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهارداشت: سکوت ایشان برای این بود که مردم به بلوغ سیاسی برسند و بفهمند که چه باید کرده و بکنند.

آیت الله یعقوبی بیان داشت: اگر آن حضرت به خاطر شرایط خاص به جای سکوت، حکومت می کرد، امروز وضعیت جهان اسلام اینگونه نبود و گاو شیرده برای استکبار تربیت نمی شد.

وی در ادامه نفاق حاکم بر جامعه و خوارج را مشکل اساسی در دوران حکومت آن حضرت برشمرد و افزود: شیطان هایی همچون معاویه از همین بی بصیرتی مردم استفاده کردند و برای امام علی (ع) دردسر ساز شدند.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد:  ملتی که بصیرت نداشته باشد، مایه دردسر و شکست رهبران است.

آیت الله یعقوبی در ادامه با اشاره به اهمیت شب زنده داری در شب های قدر، گفت: شب قدر در واقع قلب رمضان است.

وی افزود: در این سه شب مراسم شب زنده داری از ساعت 21:30 همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء، قرائت دعای جوشن کبیر، اقامه نماز 100 رکعتی و دیگر برنامه انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی همچنین با اشاره به اهمیت گرامیداشت روز قدس، آن را قلب امت اسلام خواند.

 

 

چاپ خبر