امام جمعه موقت تهران:
شب‌های قدر بهترین زمان برای تطبیق حب و بغض‌ها با رضای الهی است
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی تاکید کرد:‌ ماه مبارک رمضان و به ویژه شب‌های قدر بهترین زمان است که انسان حب و بغض خود را با رضای الهی تطبیق دهد. در فرصت باقی‌مانده از این ماه محبت الهی و اولیاء او را از خداوند متعال طلب کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» شامگاه پنج‌شنبه به مناسبت ماه مبارک رمضان در حوزه علمیه امام خمینی(ره) به سخنرانی پرداخت و گفت:‌ خداوند انسان را خلق کرده که همه وجود خود را در بندگی الهی صرف کند.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای بریدن از غیرخدا و وصل شدن به خداوند است، تصریح کرد:‌ در راستای مراقبه نفس و نه گفتن به خواسته‌های نفسانی و پاسخ مثبت به خواسته‌های الهی انسان باید تنها از خداوند استعانت بطلبد.

 

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به برخی شبهات وارده به دستورات الهی، اظهار کرد: برخی افراد به جای پرستش خداوند باری تعالی نماز یا روزه یا عمل نیک خود را پرستش می‌کنند چنین اشخاصی درباره دستورات خداوند دچار شک و شبهه می‌شوند.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اعمال نیک انسان باید خالصانه برای خداوند باشد، ابراز کرد:‌ برای رسیدن به قرب الهی در مسیر بندگی خداوند تنها باید ذات احدی توجه کرده و اعمال نیک و دستورات را خالصانه برای او انجام داد.

 

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای سیر و سلوک به سوی خداوند متعال است، گفت:‌ ماه رمضان و به ویژه شب‌های قدر بهترین زمان است که انسان حبّ و بغض خود را با حب و بغض الهی تطبیق دهد و در وجود امام عصر(عج) ذوب شود.

 

حجت الاسلام صدیقی افزود: وقتی حب و بغض انسان برای کسب رضای الهی باشد دیگر گرفتار خواسته‌های نفسانی یا لذات دنیوی نمی‌شود در واقع چنین شخصی به ریسمان محکم الهی چنگ زده است.

 

وی با بیان اینکه مومن واقعی همه اعمال خود را برای کسب رضای الهی انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: انجام و اطاعت از دستورات الهی برای کسی که به خداوند ایمان واقعی دارد لذت‌بخش و آسان است، در فرصت باقی‌مانده از ماه مبارک رمضان محبت الهی و اولیاء او را از خداوند متعال طلب کنیم.

 

چاپ خبر