لزوم توجه جدی مجریان به سلامت انتخابات/از خواسته مردم دفاع می کنیم
احمدی با بیان اینکه مجریان انتخابات باید امانت دار بوده و غیرجانبدارانه سلامت انتخابات را مدنظر قرار دهند، گفت: باید به تعهدات خود در مقابل مردم و در درگاه الهی عهد بسته که نگاه و عمل سالم و غیرجانبدارانه به انتخابات داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، «علی محمد احمدی» عصر امروز (۲ خرداد) در نشست ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در این انتخابات اهتمام جدی به بالا بردن نرخ مشارکت است، افزود: با اینکه این نرخ در همه انتخابات بالا بوده باید با ایجاد شرایط لازم در این انتخابات بیشتر شود.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد موضوع سلامت انتخابات را بسیار مهم و فوق العاده حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: شرعا، عقلا و قانونا در سطح ملی در سلامت انتخابات تاکیدات فراوان شده است که یک وجه آن مردم و وجه بعدی مجریان و کاندیداها هستند و همه باید اهتمام جدی بر سلامت آن داشته باشیم.

 

وی تاکید کرد: مجریان انتخابات باید امانت دار بوده و غیرجانبدارانه سلامت انتخابات را مد نظر قرار دهند و باید به تعهدات خود در مقابل مردم و در درگاه الهی عهد بسته که نگاه و عمل سالم و غیرجانبدارانه به انتخابات داشته باشند.

 

احمدی، نشاط و شادابی فضای انتخابات را از دیگر ملاک های مهم دانست و ابراز داشت: مردم باید با رضایت، شادابی و امید پای صندوق های رای بیایند و اطمینان و اعتماد کامل داشته باشند و احساس کنند که امانتدار آنها هستیم و از خواسته، ایده و آرمان آنها دفاع و آنچه خواست آنهاست، عمل خواهد شد.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، اگر بخواهیم انتخاباتی فراگیر و سالم و با مشارکت گسترده داشته باشیم باید تمام شرایط و اسباب آن را فراهم کنیم، تاکید کرد: چون کار پر زحمت، حساس، با اهمیت و سنگینی است، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و بخشداران تمام همت خود را بکار گیرند.

 

وی ابراز داشت: باید به لحاظ نرم افزاری و سحت افزاری شرایط لازم را فراهم کنیم و همه باید خود را در این رابطه موظف بدانند.

 

احمدی رعایت کامل مرقانون در انتخابات را ملاک مهم و اساسی دانست و تاکید کرد: همه باید به رعایت کامل قانون و دستورالعمل ها در تمام مراحل و برنامه های زمانبندی شده انتخابات تبعیت و تمکین کنیم.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تمکین و پیروی از قانون، قانون مداری و غیرجانبدارنه عمل کردن باعث افزایش مشارکت، تحکیم و تثبیت بنیان ها و ارزش های انقلاب و نظام و تبعیت از فرامین رهبری است.

 

وی، اصلی ترین ملاک و معیار انتخابات را به فرموده امام راحل که «میزان رای ملت است» بیان و تاکید کرد: همه توان و ظرفیت ها  بر تحقق این امر مهم بکار گرفته شود.

 

احمدی تاکید کرد: باید به آنچه را که قانون و شورای نگهبان تعیین می کند، تمکین کرد و احترام گذاشت وعمل نمود.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: انتخابات ۲ اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد و همه امکانات و اسباب لازم باید بسیج شود چرا که این انتخابات آبروی کشور، مردم و نظام جمهوری اسلامی است.

 

احمدی تصریح کرد:د با توجه به نگاه های جامعه بین المللی باید این انتخابات در کمال سلامت و مشارکت گسترده برگزار شود.

چاپ خبر