جشن پایان دوره الفبای قرآنی؛
تحقق جامعه قرآنی مستلزم تربیت کودکان قرآنی است/ رویکرد قرآنی، نیاز اساسی جامعه
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل رویکرد قرآنی را نیاز اساسی جامعه کنونی برشمرد و گفت: تحقق جامعه قرآنی مستلزم آموزش مفاهیم قرآنی از سنین کودکی و تربیت کودکان قرآنی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از آران و بیدگل، حجت الاسلام «سمیع الله مردان» در مراسم جشن پایان دوره الفبای قرآنی کودکان و مهد و پیش دبستانی مؤسسه قرآنی منتظران ظهور ابوزیدآباد آران و بیدگل گفت: تحقق جامعه قرآنی مستلزم آموزش مفاهیم قرآنی از سنین کودکی و تربیت کودکان قرآنی است.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل افزود: تربیت کودکان باید از مراکز فرهنگی و قرآنی آغاز شود و در این راه پشتکار خانواده‌ها و ایجاد زمینه مناسب برای تربیت فرزند صالح بسیار ضروری است.

 

 

حجت الاسلام مردان با گرامیداشت یاد خادم قرآن و مدیر فقید مؤسسه قرآنی منتظران ظهور گفت: مرحوم «محمدرضا فرهادی»، عمر شریف خویش را در راه ترویج مفاهیم ناب و بلند قرآنی صرف کرد و با تاسیس این موسسه و تربیت کودکان و نوجوانان قرآنی تأثیری ماندگار در راه گسترش فرهنگ دینی به جای گذاشت.

 

وی در ادامه بیان داشت: تقدیر بر این بود امسال مرحوم فرهادی در بین ما و در این جشن قرآن آموزی نباشد اما روح این عزیز سفرکرده قطعا شاهد و ناظر این فعالیت هاست و خدمات ایشان صدقه جاریه و ذخیره آخرت است.

 

رویکرد قرآنی، نیاز اساسی جامعه کنونی است

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل هم  در این مراسم، با تقدیر از فعالیت های موسسه قرآنی منتظران ظهور ابوزیدآباد گفت: رویکرد قرآنی، نیاز اساسی جامعه کنونی است و موسسات قرآنی نقشی بی بدیل و سرنوشت ساز در تحقق این رویکرد دارند.

 

«سعید ضابطی» افزود: در شرایط فعلی که دشمن هجوم همه جانبه ای به فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی دارد، انس با قرآن کریم بویژه در بین نوجوانان و جوانان می تواند تهدیدات دشمن را خنثی کند.

 

وی از آمادگی این اداره برای همکاری و فعالیت های مشترک قرآنی در طول سال خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد امسال حمایت ویژه ای از فعالیت های فرهنگی و قرآنی بویژه در مناطق محروم و کم برخوردار داشته باشیم.

 

در پایان این مراسم از قرآن آموزان و مربیان این موسسه تجلیل شد.

 

یادآور می شود؛ موسسه قرآنی منتظران ظهور ابوزیدآباد از سال ۸۹ به همت مرحوم محمدرضا فرهادی در شهر ابوزیدآباد تاسیس شد. ساختمان این موسسه با زیربنای ۴۰۰ متر مربع با کمک خیرین در سال ۱۳۹۳  به بهره برداری رسید و هم اکنون این موسسه از مؤسسات فعال قرآنی شهرستان آران و بیدگل است./

چاپ خبر