حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
هر کس به در خانه‌ای غیر از آستان اهل‌بیت(ع) برود، گمراه می‌شود
یک استاد اخلاق انصاریان گفت: نتیجه تفسیر قرآن بدون ائمه معصومین(ع) شک در توحید الهی است، انسان جاهل محض است به همین دلیل خداوند از او خواسته که برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت به اهل‌بیت(ع) همان صادقان حقیقی عالم پناه ببرد.

به گزارش خبرنگار گروه اندیشه خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «حسین انصاریان» به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد حضرت امیر(ع) تهران به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن خود را با صفاتی نظیر علیم، حکیم، بصیر و خبیر معرفی کرده است.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه وظیفه انسان شناخت اسماء و صفات الهی و ارتباط با آنها است، تصریح کرد:‌ یقین به اینکه انسان همواره در محضر خداوند است او را در بندگی الهی و دوری از گناهان کبیره و صغیره یاری می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم به مردم دستور داده که از صادقان تبعیت و پیروی داشته باشند، اظهار کرد: اگر ائمه معصومین(ع) آیات قرآن را برای ما تبین و تفسیر نمی‌کردند بسیاری از آنها برای ما قابل فهم و درک نبود؛ آنان که بدون ائمه معصومین(ع) قرآن را معنا و تفسیر می‌کنند دچار برداشت‌های غلط می‌شوند به عنوان مثال برای خدا همچون انسان به اعضاء و جوارح قائل می‌شوند.

 

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با استناد به روایتی از امیرمومنان امام علی(ع) مبنی بر اینکه هر کس به در خانه غیر اهل‌بیت(ع) برود منحرف و گمراه می‌شود، بیان کرد: نتیجه تفسیر قرآن بدون ائمه معصومین(ع) شک در توحید الهی است.

 

وی با بیان اینکه ذات الهی کمال بی‌نهایت است، ابراز کرد: صفات الهی همچون ذات خداوند بی‌نهایت بوده و از او جدایی ندارد و دچار تغییر و تحول نمی‌شود بر خلاف انسان که دچار تحول و تغییر است که شاید امروز سخاوتمند و فردا بخیل باشد.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه ائمه معصومین(ع)‌ از جهالت به دور هستند، گفت:‌ انسان جاهل محض است به همین دلیل خداوند از او خواسته که برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت به اهل‌بیت(ع) همان صادقان حقیقی عالم پناه ببرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان افزود: ائمه معصومین(ع) در همه زمینه‌ها معصوم بوده و فریب‌های شیطان به هیچ عنوان بر آنان اثر ندارد، شیعیان واقعی با تبعیت از ائمه معصومین(ع) وارد قلعه ولایت شده معرفت کسب کرده و با اعمال صالح سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود می‌کنند.

 

وی در پایان گفت: آنان که از ائمه معصومین(ع) روی‌گردان می‌شوند به امثال آمریکا و اسرائیل روی می‌آورند و در همین مسیر به اختلاس و دزدی هم دست می‌زنند.

چاپ خبر