رئیس کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین:
مساله فلسطین با مهدویت گره خورده/مسجدالاقصی در آستانه ظهور آزاد می‌شود
رویوران با اشاره به نقش فلسطین و مسجدالاقصی در آینده مسلمانان، گفت: مساله فلسطین با مهدویت گره خورده و روایت شده است که در آستانه ظهور، فلسطین آزاد می‌شود و زمین و زمان با مجاهدین که در فلسطین می‌جنگند، همراه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان، نشست تخصصی رسانه ای با موضوع «فلسطین، گرانی‌گاه ظهور در فرهنگ مهدویت»، عصر امروز (چهارشنبه، 1 خرداد) در بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و درغرفه جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد.

 

بنابر این گزارش، در ابتدای این نشست «حسین رویوران» طی سخنانی اظهار کرد: با وجودآنکه در قرآن کریم به فلسطین به میزان بالایی اشاره شده ولی درمیان امتها آن گونه  که باید به آن پرداخته نشده است.

 

رئیس کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین افزود: مسجدالاقصی قبله اول ما مسلمانان بوده است و این نشان از اهمیت آن دارد. نکته دوم اینکه بحث معراج پیامبر(ص) با مسجدالاقصی پیوند دارد.

 

رویوران تصریح کرد: انتقال پیامبر(ص) از مکه به  قدس و بعد آسمان، نشان می دهد که خداوند خواسته ما قدس را فراموش نکنیم.

 

وی ادامه داد: طبق آیات قران کریم ما با فلسطینیان برادر دینی هستیم و نسبت به آنها مسئول هستیم که امید است قصورهای ما در حق برادرانمان جبران شود.

 

رییس کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع ازملت فلسطین تاکید کرد: امام خمینی(ره) به عنوان یک مجتهد جامع الشرایط و بر اساس فهم قرآنی موضوع فلسطین را دراولویت سیاست خارجی کشورمان قرارداد.

 

وی در ادامه بیان کرد: انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس از طرف امام(ره) به این دلیل بوده است که در چنین فضای روحانی که ما با قرآن انس داریم، فلسطین را از دریچه قرآن کریم بشناسیم‌.

 

رویوران ابراز کرد:مساله فلسطین با مهدویت گره خورده و روایت شده است که در آستانه ظهور، فلسطین آزاد می شود و زمین و زمان با مجاهدین که در فلسطین می جنگند، همراه می شوند.

 

این کارشناس سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: مساله آزادی فلسطین یک موضوع قطعی و یقینی است و بنابر فرموده امام خمینی(ره) اسراییل از بین رفتنی است و بنابر فرموده مقام معظم رهبری قضا و قدر الهی است که فلسطین آزاد خواهد شد.

 

بنابراین گزارش در ادامه این نشست، ازعروسک های مقاومت رونمایی شد.

 

گفتنی است، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا چهارم خرداد ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

چاپ خبر