مدیر کل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل شهرداری:
۵۸۸ نقطه پر حادثه در تهران وجود دارد که ۳۱۳ نقطه اصلاح شده است
فغانی گفت: ۵۸۸ نقطه پر حادثه در شهر تهران وجود دارد که ۳۱۳ نقطه از این نقاط برطرف شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «علی فغانی» امروز چهارشنبه یکم خرداد در شورای حمل و نقل ترافیک گفت: از سال 93 تا 97 تصادفات فوتی کاهش داشته است ولی از سال 96 تا 97 مقدار کمی افزایش را نشان می داد.

 

مدیر کل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل شهرداری با بیان اینکه عابران بیشترین سهم تصادفات فوتی شهر تهران را دارند، تصریح کرد: سهم موتورسیکلت در سال 97، 34 درصد و عابران پیاده 47 درصد بوده است.

 

وی با بیان اینکه میزان تصادفات درد نقاط مختلف شهر تهران متفاوت بوده است، تصریح کرد: در برخی مناطق کاهش و در برخی مناطق مانند منطقه 4 و 18 میزان تصادفات افزایش داشته است.

 

فغانی اظهار کرد: بیشترین رده سنی عابران نیز بالای 65 سال به علت ناتوانی و کهولت سن بوده است.

 

وی تصریح کرد: ما اقدامات جدی را از سال 94 جهت شناسایی نقاط پر تصادف شهر تهران آغاز کردیم که در این راستا 64 نقطه پر تصادف را در مناطق 22 گانه تهران شناسایی و احصا کردیم.

 

مدیر کل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل شهرداری اظهار کرد: ما جلسات مشترکی را با رییس پلیس تهران بزرگ برگزار کردیم و اقدامات و برنامه های خود را جهت شناسایی نقاط پر تصادف پایتخت ارایه دادیم.

 

وی افزود: از سال 95 تا 97، 588 نقطه پر حادثه در تهران احصا شده بود که 313 نقطه از این تعداد رد شده است.

 

فغانی گفت: در تحلیل و بررسی های علت تامه تصادفات نقش راه کمتر دیده شده است و تخلفات رانندگان بیشترین علت تصادفات می باشد.

چاپ خبر