مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران:
شناسایی ۵۶ نقطه حادثه خیز در استان تهران/ کاهش ۱۴ درصدی تلفات رانندگی در نوروز امسال
نوروزی از کاهش ۱۴ درصدی تلفات رانندگی در نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «حیدر نوروزی» امروز چهارشنبه یکم خرداد در شورای حمل و نقل ترافیک استان تهران گفت: وقوع تصادفات در استان تهران با کشور فرق دارد. تعداد کشته شدگان تصادفات رانندگی استان تهران در نوروز سال گذشته 22 نفر بود که این میزان در نوروز 98 به 19 نفر رسید که این رقم نسبت به سال گذشته 14 درصد کاهش داشته است.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران بیان کرد: تعداد کشته های درون شهری ما در استان های دیگر 2.83 درصد و برون شهری یک درصد است در حالی که در استان تهران عکس آن بوده یعنی درون شهری 2 تا 3 برابر برون شهری می باشد.

 

نوروزی افزود: تعداد کشته ها در استان فارس 1300 نفر و در استان تهران 300 نفر است، در واقع تلفات استان فارس چهار برابر بیشتر از استان تهران می باشد.

 

وی با اشاره به طرح نوروزی که از 25 اسفند آغاز و تا 15 فروردین 98 ادامه داشت، تصریح کرد: ما در سال 97، 23 کشته و در سال 98، 19 کشته داشتیم.

 

نوروزی اظهار کرد: میزان کشته ها از سال 91 تا 97 یک روند نزولی داشت ولی این روند از سال 93 تاکنون یک رنج ثابتی را طی می کند.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران افزود: موتورسیکلت سواران و عابران پیاده با 50 درصد بیشترین تلفات را در تصادفات دارند.

 

وی با بیان اینکه شناسایی نقاط مه گیر یکی از اقدامات ما در سال 97 بود، افزود: مرجع شناسایی نقاط مه گیر سازمان هواشناسی است. ما این نقاط را احصا و به فرمانداری ها ابلاغ کردیم.

 

وی با اشاره به نقاط حادثه خیز در استان تهران اظهار کرد: در مرحله اول سه هزار نقطه حادثه خیز در کل کشور وجود داشت که از این تعداد 1500 نقطه پر تصادف شناسایی و سهم استان تهران از این میزان 56 درصد بود که همه این نقاط احصا و به دستگاه های مربوطه ابلاغ شده است.

 

وی افزود: ما در سال 97 نیز سه منطقه از جمله شهرک حمل و نقل، شهرک سیمان و شهرک قدس را شناسایی و احصا کردیم لذا نیاز است برای رفع نقاط حادثه خیز همه دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند.

 

نوروزی گفت: برای اجرای تقاطع غیر همسطح در مهرآباد رودهن 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.


 

 

چاپ خبر