رشد ۹۴ درصدی جمع‌ آوری زکات در کمیته امداد منطقه یک یاسوج
حیدری گفت: زکات جمع‌ آوری‌ شده در کمیته امداد منطقه یک یاسوج از ابتدای سال گذشته تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۹۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، نشست شورای زکات شهرستان بویراحمد و رؤسای ادارات کمیته امداد مناطق دوگانه یاسوج و اعضای شورای زکات شهرستان امروز (۳۱ شهریور) در دفتر امام‌ جمعه یاسوج برگزار شد.

 

مصیب حیدری در این نشست، گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون 468 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی توسط کمیته امداد منطقه یک یاسوج جمع‌ آوری‌شده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل 94 درصد رشد داشته است.

 

رئیس کمیته امداد منطقه یک یاسوج با اشاره به اینکه این مبلغ زکات از 42 روستای زکات دهنده در حوزه منطقه یک یاسوج جمع‌ آوری‌شده است، تصریح کرد: امید است با تبلیغات و اطلاع‌رسانی درست به مردم شاهد افزایش صددرصدی زکات مردم خیر و نیکوکار استان باشیم.

 

حیدری تصریح کرد: از مجموع زکات جمع‌ آوری‌ شده در منطقه یک یاسوج 68 درصد به بیش از دو هزار نیازمند اهدا شده و 32 درصد آن‌هم در ساخت پروژه‌ های عام‌ المنفعه و خرید زمین برای ایتام هزینه شده است.

 

محمودی رئیس شورای زکات شهرستان در این نشست ضمن برشمردن آثار و برکات زکات در زندگی فردی و اجتماعی افراد خواستار تبلیغ، تشویق و مشارکت همه‌ جانبه ادارات در امر جمع‌ آوری زکات شد.

 

شاهرخ کناری، فرماندار بویراحمد نیز در این نشست آمادگی خود را جهت برگزاری جلسه با حضور دبیرخانه شورای زکات شهرستان و 240 نفر از دهیاران اعلام و یادآور شد: می‌ توان با حضور بخشداران و دهیاران و مشارکت ادارات عضو نسبت به جمع‌ آوری زکات واجب و مستحبی اقدام کرد.

 

حشمت اله عباسی، رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج در این نشست، گفت: 26 روستای زکات دهنده در حوزه منطقه دو یاسوج 365 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی خود را به این نهاد داده‌ اند.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به تبلیغات و برنامه‌ ریزی‌ های صورت گرفته و همکاری ائمه جمعه و جماعات مقدار زکات جمع‌ آوری‌ شده در سال جاری افزایش‌ یافته است، گفت: امید است با همکاری مبلغین و مروجان زکات و فرهنگ‌ سازی در این زمینه این مبالغ افزایش یابد.

چاپ خبر