مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سمنان:
برپایی فریضه نماز به عنوان تضمین سلامت جامعه/ گسترش و تعمیق فرهنگ نماز بسیار مهم است
هژبری ،از برپایی فریضه نماز به عنوان تضمین سلامت جامعه نام برد و افزود: بی‌تردید مهمترین مکان برای پرداختن به این مولفه که تضمین‌کننده سلامت اخلافی و فرهنگی جامعه است، آموزش و پرورش و مدارس هستند.

«سعید هژبری» درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان درسمنان، نقش مدارس را در گسترش و تعمیق فرهنگ نماز بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: بهترین مکانی که دانش آموزان و آینده سازان ایران اسلامی می توانند در آن با نماز آشنا شوند، مدرسه است.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سمنان تصریح کرد: یکی ازاصلی ترین و ریشه ای ترین موضوع برنامه های تربیتی تعمیق و ترویج برنامه ها و فعالیت های اقامه نماز در مدارس است که در صورت موفقیت در این زمینه کمک بزرگی به آموزش دانش آموزان نیز می شود.

 

 وی با اشاره به ساخته شدن ۱۱۶ نمازخانه در استان سمنان در حوزه مدارس به صورت مستقل و غیر مستقل اظهارداشت: درحال حاضر۱۸ هزارمتر مربع نمازخانه در داخل فضاهای آموزشی وجود دارد.

 

هژبری با بیان اینکه ۲۸ باب نمازخانه با مساحت چهار هزار و ۷۳۷ متر مربع در مجتمع‌های آموزشی در حال ساخت استان سمنان تعبیه شده اظهارامیدواری کرد: به زودی مورد استفاده دانش آموزان و معلمان قرار گیرد.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان با تاکید براینکه در هیچ مجتمع آموزشی این استان، اجازه تغییر کاربری و جا به جایی مکان نمازخانه را نخواهیم دادادامه داد: تلاش می‌کنیم تا با ایجاد جلوه‌های بصری و به کار گیری تجهیزات و امکانات مطلوب و مناسب در نمازخانه‌های مدارس، زمینه ترغیب بیشتر دانش آموزان برای حضور در نمازخانه‌ها و انجام فریضه نماز را فراهم کنیم.

 

وی، تصریح کرد: شمن در تلاش است تا القا کند که جوانان امروز ما دین گریز شده‌اند اما به طور قطع می‌گوئیم که این مورد خلاف واقع بوده و جوانان ما عاشقانه در تمام عرصه‌های دینی و مذهبی پیشرو هستند.

 

هژبری با بیان اینکه اصالت و خمیرمایه جوانان ما با اسلام و نماز درآمیخته شده است، گفت: باید بیش از پیش هوشیار بود و در برابر این تهاجم فرهنگی ایستاد که البته یکی از راه‌های آن الگوسازی سبک زندگی اسلامی برای جوان نسل امروز است.

 

چاپ خبر