کارشناس مسائل پولی و بانکی:
باز بودن دست صادرکننده به وارد کردن کالا‌های مورد نیاز کشور ضروری است
حق شناس با تاکید بر لزوم بازبودن دست صادرکننده به وارد کردن کالا‌های مورد نیاز کشور گفت: این امر باعث تشویق در صادرات و ورود کالا‌های اساسی می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، «هادی حق‌شناس» شب گذشته (دوشنبه 30 اردیبهشت) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره سیاست های ارزی بانک مرکزی گفت: به دست آوردن حداکثر منافع از سوی صادرکننده و بازگشت کامل ارز به سامانه نیما از سوی بانک مرکزی یک امر طبیعی است.

 

این کارشناس مسائل پولی و بانکی تصریح کرد: اگر صادرکننده و واردکننده با یکدیگر تعامل کنند و کالابه کالا صورت گیرد به نفع اقتصاد کشور خواهد بود.

 

حق‌شناس درباره ویژگیهای بسته جدید سیاست‌های ارزی گفت: جهت گیری بخشنامه‌های بسته جدید در مجموع به نفع اقتصاد کشور است. اگر جهت گیری‌های بانک مرکزی به سمتی باشد که کالا‌های اساسی کشور از تسهیلات بیشتری برخوردار باشند می‌توان ثبات بیشتری در بازار کشور انتظار داشت.

 

وی در ادامه این برنامه با اشاره به بخش‌های ۶۰ درصدی و ۳۰ درصدی بسته جدید گفت: صادرکنندگان می‌توانند ۳۰ درصد ارز حاصل از صادرات را کالا وارد کند که قطعا باعث تعادل در قیمت‌ها در بازار می شود.

 

حق شناس ادامه داد: بازبودن دست صادرکننده به وارد کردن کالا‌های مورد نیاز کشور ضروری است و این امر باعث تشویق در صادرات و ورود کالا‌های اساسی می شود.

 

این کارشناس مسائل پولی و بانکی درباره بازار متشکل ارزی نیز گفت: بازار متشکل ارزی مجموعه‌ای از صرافی‌ها هستند که بزرگترین حسن آن کشف قیمت است.این بازار از نوسانات قیمت‌ها جلوگیری می‌کند./

چاپ خبر